Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.05.2019 12:58
Mortal Kombat 11 fatality
6671V

Twórca Mortal Kombat 11 trafił na terapię przez oglądanie i tworzenie brutalnych animacji

Mortal Kombat 11 to kolejna odsłona serii oferująca wyjątkowo krwawe fatality. Wszystkie sceny zostały przygotowane przez deweloperów NetherRealm Studios, którzy szukając inspiracji musieli sięgać po nietypowy materiał źródłowy. Jeden z twórców nie potrafił poradzić sobie z oglądanymi scenami i trafił na terapię z powodu stresu pourazowego.

Gracze często z wielką satysfakcją oglądają kolejne fatality przygotowane przez deweloperów odpowiedzialnych za markę Mortal Kombat, jednak stworzenie wszystkich takich scen może spowodować sporo problemów. W sprawie swoich niedogodności zdrowotnych wypowiedział się jeden z deweloperów.

Mortal Kombat 11 bez Asha Williamsa. Aktor zabił plotkę

Anonimowy twórca rozmawiał z redakcją Kotaku, której zdradził, że przez tworzenie brutalnych scen trafił na terapię i specjalista zdiagnozował u niego zespół stresu pourazowego. Problemem okazało się szukanie odpowiedniego materiału do inspiracji.

Twórca w 2018 roku przez całe dnie oglądał brutalne animacje, by mieć pewność, że będzie mógł stworzyć, jak najbardziej dokładne i szczegółowe fatality. W całym biurze deweloperzy przyglądali się przerażającym scenom:

„Chodziłeś po biurze i jeden facet oglądał powieszenie na YouTube, inny patrzał na zdjęcia ofiar morderstw, a ktoś inny oglądał film o zabijaniu krów.”

Deweloper przez około miesiąc pracował na takim „materiale źródłowym” i następnie rozpoczęły się jego problemy ze snem – na początku sny były niezwykle rzeczywiste i brutalne, więc po pewnym czasie postanowił ograniczyć sen. Pracownik zmuszał się, by nie chodzić spać.

Terapeuta bez problemu określił problem i teraz zainteresowany musi korzystać z pomocy specjalistów. Takie niedogodności to podobno nie pierwszy przypadek w NetherRealm Studios – kilka pracowników miało z tego powodu odejść z pracy.

Polecamy:

Źródło: https://www.kotaku.com.au/2019/05/id-have-these-extremely-graphic-dreams-what-its-like-to-work-on-ultra-violent-games-like-mortal-kombat-11/

Tagi: Mortal Kombat 11 NetherRealm Studios Warner Bros.