Paweł Musiolik Paweł Musiolik 08.05.2019 10:00
Anthem maszyna
374V

Cyfrowa dystrybucja powoli dominuje sprzedaż gier EA

Cyfrowa dystrybucja zaczyna coraz mocniej rozpychać się łokciami, wypychając klasyczną, pudełkową dystrybucję poza mainstream.  EA ujawniło, że prawie połowa ich sprzedanych gier pochodzło z cyfry.

Electronic Arts wczoraj ujawniło raport finansowy za ostatni kwartał. Jedną z pozycji, której poświęcono sporo uwagi była sprzedaż gier w podziale na klasyczną, pudełkową dystrybucję oraz cyfrową, która zdobywa coraz więcej terenu. EA zdradziło inwestorom, że 49% wszystkich sprzedanych gier w ostatnim roku pochodziło z cyfry.

Apex Legends zmierza na urządzenia mobilne. Model F2P ogromnym sukcesem dla EA

Dane te dotyczą wyłącznie konsol - PS4 i Xboksa One. PC-ty od dawna zostały zdominowane przez cyfrową dystrybucję, więc dominacja tej formy kupowania gry na PC nie jest od lat dla nikogo zaskoczeniem. Konsole do tej pory określane były bastionem pudełkowych wersji, ale od parunastu miesięcy zmienia się do coraz szybciej.

Electronic Arts poinformowało inwestorów, że Anthem sprzedało się nieźle, jednocześnie zaliczając najlepszy wynik w cyfrowej dystrybucji ze wszystkich gier EA, które firma do tej pory w swojej historii wydała. Mając na uwadze, że seria FIFA jest wyjątkowo popularna i sporo ludzi kupuje ją w cyfrze, by grę mieć zawsze na dysku, Bioware może być zadowolone z finansowego wyniku swojej produkcji.

Z drugiej strony, samo EA nie jest zadowolone ze startu gry. Deweloperzy zostali oddelegowani do naprawy gry i jej ratowania. Ci, którzy się skusili na Anthem spędzili w grze ponad 150 milionów godzin.

Więcej o grach Electronic Arts:

Tagi: Electronic Arts

Nie przegap