Paweł Musiolik Paweł Musiolik 29.04.2019 15:37
Giga Wrecker Alt. artwork
879V

Twórcy Pokemonów pokazują nową grę

Ekipa Game Freak, znana przede wszystkim z serii Pokemon, co jakiś czas wypuszcza mniejsze gry. Tym razem jest to konsolowa wersja Giga Wrecker.

Giga Wrecker Alt., bo taki tytuł wybrano w wersji na konsole, zadebiutuje na PS4, Switchu i Xboksie One już na dniach. PS4 swojej wersji doczeka się jutro, Switch - 2 maja, a Xbox One - 3 maja.

Inspirowane pierwszą częścią Pokemonów RPG Disc Creatures ukaże się w tym roku

Z tej też okazji przygotowano premierowy zwiastun, który pokaże wam, jak wygląda gra. Konsolowa edycja dokłada ponad 20 nowych plansz, grywalną postać, nowy poziom trudności  i przebudowane tłumaczenie z japońskiego.

A co możemy powiedzieć o grze? Tutaj posłużymy się opisem z naszej encyklopedii.

Giga Wrecker łączy cechy różnych gatunków, choć produkcji Game Freak najbliżej do klasycznych dwuwymiarowych odsłon serii Metroid. Reika potrafi biegać, skakać, walczy z przeciwnikami, posługuje się swoim mechanicznym ramieniem, obsługuje terminale pozwalające otworzyć zamknięte przejścia, omija przeszkody itd. itp. Innymi słowy, ważna jest nie tylko eksploracja postapokaliptycznego świata, ale też rozwiązywanie łamigłówek i walka. Zagadki mogą polegać na przykład na manipulowaniu elementami otoczenia i odpadamy, by zbudować z nich most tudzież huśtającą się platformę (fizyka ma dla rozgrywki bardzo istotne znaczenie).

Tagi: Game Freak Giga Wrecker Giga Wrecker Alt. nintendo switch pc PlayStation 4 wideo Xbox One