Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 29.04.2019 08:07
Avengers: Koniec Gry oglądalność
2297V

Avengers: Koniec gry bije wszelkie premierowe rekordy!

Już w zeszłym tygodniu pojawiały się prognozy, że Avengers: Endgame rozbije bank i okaże się największym kinowym debiutem wszech czasów. Sprawdźmy, co z tego wyszło.

Disney i Marvel już od dłuższego czasu szykują się na rekordowe wpływy z zainteresowania "Avengers: Koniec gry". Optymizm firm podskoczył jeszcze w związku z dobrymi ocenami, które zgarnia film w recenzjach (naszą ocenę obrazu znajdziecie tutaj - wystarczy powiedzieć, że Jędrzej jest zachwycony wielkim finałem uniwersum Marvela).

Recenzja Avengers: Koniec gry

Jak zatem poszło "Avengers: Koniec gry" w USA?

Jeszcze lepiej od pierwszych prognoz! Widowisko zgarnęło po pierwszym weekendzie ok. 354 mln dolarów. 

Już w sobotę obraz pobił rekord otwarcia, ustanowiony wcześniej przez "Avengers: Wojnę bez granic", który wynosił 257,7 mln dolarów. Przebito również tym samym wynik 119 mln dolarów z pierwszego dnia wyświetlania, którym chwaliły się wcześniej "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy". 

Finalni "Avengersi" to również film, który najszybciej osiągnął granicę 200 milionów dolarów (w zaledwie 2 dni dni) - wcześniejszy zwycięzca dokonał tego w 3 dni. Avengers: Koniec gry przełamał też granicę 300 milionów dolarów w zaledwie 3 dni (wcześniejszy rekordowiec potrzebował na to 5 dni).

 

Źródło: https://www.filmweb.pl/news/Box+Office+USA%3A+%22Avengers%3A+Koniec+gry%22+wymazuje+rekordy+otwarcia-132848

Tagi: Avengers Avengers: Endgame film kino