Paweł Musiolik Paweł Musiolik 28.04.2019 11:50
pc master race pepe
4493V

Granie na PC-tach ma umrzeć, odcinek 456

Granie na PC-tach umierało niezliczoną ilość razy, podobnie zresztą jak konsole, które przecież według przewidywań sprzed paru lat miały zostać pokonane przez rynek mobilny. Teraz, jedna z firm analitycznych przewiduje zmierzch PC-ta jako platformy do gier.

John Peddie Research, bo o tej firmie mowa, przygotowało raport poświęcony rynkowi gier wideo na najbliższe lata. Według analityków, granie na PC-tach znajdzie się w odwrocie. Do 2020 roku, na konsole ma przesiąść nawet 20 milionów aktualnie grających na blaszakach.

Mortal Kombat 11. Cyrax, Sektor i Kronika grywalni dzięki modyfikacji

Co ma pchnąć do takiego ruchu aż 20 milionów osób? Analitycy wskazują kilka powodów. Przede wszystkim, ciągle drożejący sprzęt. Oprawa graficzna na korzyść PC nie jest też aż taka znacząca, jak u schyłku poprzedniej generacji, gdzie konsole znacząco odstawały od możliwości PC.

Co dalej? Fragmentacja PC-towego rynku między wiele sklepów. Na konsolach jest jeden sklep, gdzie wszystko da się kupić. Na PC z racji konkurencji, grami walczy m.in. Steam, Epic Games Store, UPlay, Origins, Battle.net czy Rockstar Social Club. To ma działać niekorzystanie na casualowego, przyzwyczajonego do wygody gracza.

Zobacz również nowe kody: kod promocyjny STS meczyki

Swoje ma także zrobić streaming, który według analityków zdobędzie solidny przyczółek w postaci Stadii, chmury od NVIDII czy rozwiązania xCloud od Microsoftu. Łatwość dostępu i niskie koszta inwestycji mają odciągnąć od skomplikowania PC.

Słowo komentarza? Najlepiej sobie odpuścić.

Źródło: https://www.jonpeddie.com/reports/tv-gaming-market-study

Tagi: