Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.04.2019 09:51
Awarie Samsung Galaxy Fold
3342V

Awarie Galaxy Fold. Samsung wyjaśnia w czym tkwi problem

Od wczoraj wiemy już, że Samsung Galaxy Fold może nie mieć tylko problemu z widoczną zmarszczką na wyświetlaczu przy dłuższym użytkowaniu. Recenzenci zgłaszają znacznie poważniejszą wadę.

Kilku recenzentów zgłasza, że ich egzemplarze Samsung Galaxy Fold ulegają uszkodzeniom - przykładowo Steve Kovach i Mark Gurman skarżą się, że wyświetlacz w Galaxy Fold odmówił prawidłowego działania zaledwie po 1-2 dniach użytkowania. Model testowany przez redakcję CNBC zepsuł się po zaledwie 2 dniach.

Spory problem z wyświetlaczem Samsung Galaxy Fold

Samsung zareagował już na te ogłoszenia, wydając następujący komunikat:

"Niewielka ilość wczesnych modeli Galaxy Fold została dostarczona mediom. Dotarło do nas kilka zgłoszeń dotyczących działania głównego wyświetlacza. Osobiście przetestujemy dokładnie te urządzenia, by znaleźć przyczynę problemu.

(...) Na głównym wyświetlaczu Galaxy Fold znajduje się warstwa ochronna, która jest częścią struktury wyświetlacza, zaprojektowanej by chronić ekran od zadrapań. Zdjęcie tej ochronnej warstwy, albo dodanie innych przyklejanych warstw na wyświetlacz, może spowodować uszkodzenia. Upewnimy się, że dostarczymy tę informację naszym klientom" - napisał Samsung.

Recenzent z serwisu Verge twierdzi, że awarię może wywoływać źle wykonany zawias, który naciska na ekran od środka (zdjęcia obrazujące problem znajdziecie w naszej galerii). Samsung twierdzi jednak, że najczęstszym źródłem awarii jest zdjęcie transparentnej warstwy ochronnej z wyświetlacza, czego nie powinno się robić. Pytanie zatem dlaczego tak łatwo to uczynić? Testerzy Galaxy Fold twierdzą, że folia wygląda jak zwykłe zabezpieczenie z większości smartfonów, które się usuwa po zakupie.

AKTUALIZACJA:

Poniżej znajdziecie pełne oświadczenie firmy Samsung na temat zgłaszanych awarii Galaxy Fold.

Ograniczona liczba Galaxy Fold pochodzących z wczesnych etapów produkcji trafiła do testów prasowych.

Od pierwszych recenzentów otrzymaliśmy informacje dotyczące ekranu w przekazanych egzemplarzach Galaxy Fold. Wnikliwe przyjrzymy się każdemu przypadkowi, a także samym urządzeniom, aby ustalić przyczyny zgłoszonych zdarzeń.

Dodatkowo, kilku testujących poinformowało, że usunęło z ekranów Galaxy Fold górną powłokę ekranu, powodując tym samym uszkodzenie urządzenia. Główny ekran Galaxy Fold pokryty jest warstwą ochronną, która stanowi jego strukturalną część. Jej zadaniem jest ochrona przed niezamierzonym zarysowaniem. Zdjęcie tej ochronnej warstwy z głównego ekranu może powodować jego uszkodzenia. Upewnimy się, aby ta informacja była w czytelny sposób przedstawiana klientom.

Biuro prasowe Samsung Electronics 

Źródło: Verge, CNBC, Samsung

Tagi: galaxy fold Samsung