Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.04.2019 20:32
Samsung Galaxy Fold problemy
4339V

Samsung Galaxy Fold może mieć spory problem z wyświetlaczem. Dziennikarze psują urządzenie

Samsung rozesłał Samsunga Galaxy Fold do pierwszych dziennikarzy i kilku zainteresowanych ma spory problem ze sprzętem. Wyświetlacz odmawia posłuszeństwa po zaledwie dwóch dniach intensywnego korzystania.

Samsung Galaxy Fold to spora ciekawostka. Urządzenie to pierwszy (i podobno nie ostatni!) składany smartfon znanego producenta, jednak pierwsze opinie dotyczące sprzętu są bardzo niepokojące. Kilku znanych dziennikarzy natrafiło na spore problemy.

Samsung Galaxy Fold unboxing. Pełna prezentacja składanego smartfona

Pierwsze wrażenia z użytkowania Samsung Galaxy Fold

Dieter Bohn z TheVerge po zaledwie dobie zdecydował się przedstawić swoje pierwsze wrażenia z użytkowania Samsunga Galaxy Fold. Dziennikarz nie może aktualnie chwalić możliwości, ponieważ natrafił na sporą niedogodność – prawdopodobnie pod ekran wpadło jakieś ziarenko lub nawet kawałek zawiasu, który wybrzuszył wyświetlacz i następnie go całkowicie zniszczył. Redaktor podkreśla, że korzystał ze sprzętu w standardowy sposób – wkładał go do kieszeni, składał, a nawet nie miał okazji wyskoczyć na plażę, czy też narazić urządzenie na kontakt z drobinkami, które specjalnie mogłyby trafić pod ekran.

Inni dziennikarze także mają problemy z cackiem Samsunga, jednak warto tutaj podkreślić, że jeden ze specjalistów postanowił ściągnąć folię z dużego ekranu... Niestety, jest to niezalecane przez Samsunga, więc urządzenie odmówiło posłuszeństwa.

Aktualnie trudno powiedzieć, czy kolejne modele Samsunga Galaxy Fold będą borykały się z problemami, ale warto zapoznać się z tematem przed wydaniem na sprzęt około 8000 zł.

AKTUALIZACJA:

Poniżej znajdziecie pełne oświadczenie firmy Samsung na temat zgłaszanych awarii Galaxy Fold.

Ograniczona liczba Galaxy Fold pochodzących z wczesnych etapów produkcji trafiła do testów prasowych.

Od pierwszych recenzentów otrzymaliśmy informacje dotyczące ekranu w przekazanych egzemplarzach Galaxy Fold. Wnikliwe przyjrzymy się każdemu przypadkowi, a także samym urządzeniom, aby ustalić przyczyny zgłoszonych zdarzeń.

Dodatkowo, kilku testujących poinformowało, że usunęło z ekranów Galaxy Fold górną powłokę ekranu, powodując tym samym uszkodzenie urządzenia. Główny ekran Galaxy Fold pokryty jest warstwą ochronną, która stanowi jego strukturalną część. Jej zadaniem jest ochrona przed niezamierzonym zarysowaniem. Zdjęcie tej ochronnej warstwy z głównego ekranu może powodować jego uszkodzenia. Upewnimy się, aby ta informacja była w czytelny sposób przedstawiana klientom.

Biuro prasowe Samsung Electronics

Samsung Galaxy Fold wybrzuszenie

Źródło: https://www.theverge.com/2019/4/17/18411510/samsung-galaxy-fold-broken-screen-debris-dust-hinge-flexible-bulge

Tagi: Samsung Samsung Galaxy Fold