redakcja PPE redakcja PPE 11.04.2019 12:03
Magazyn PSX Extreme
1699V

Magazyn PSX Extreme zmienia wydawcę

Firma Advertigo, dotychczasowy wydawca magazynu PSX Extreme, zawarł przedwstępną umowę sprzedaży praw do miesięcznika firmie Idea Ahead. Choć zmienia się wydawca czytelnicy zostaną z tą samą ekipą redaktorów, która dostarcza materiały od ponad 20 lat.

Advertigo przejęło „PSX Extreme” w połowie 2011 roku od Grupy 69. Miesięcznik, ogółem ukazujący się od 1997 roku, jest poświęcony przede wszystkim rynkowi konsolowemu. Redaktorem naczelnym od prawie trzech lat jest Roger Żochowski. Po zmianie właściciela pisma nadal będzie pełnił tę funkcję, nie nastąpią też żadne zmiany w redakcji. Nowy wydawca nie chce w żaden sposób ingerować w powstawanie miesięcznika.

Wydawaliśmy „PSX Extreme” przez ostatnich osiem lat. To było piękne ale i trudne wyzwanie. Dzisiaj chciałbym podziękować wszystkich osobom, które przyczyniły się do tworzenia tego pisma w ostatnich latach. To ich pasja i zaangażowanie sprawiły, że co miesiąc tysiące graczy czekają na kolejny numer miesięcznika. Nadszedł jednak czas na zmiany. Cieszę się, że PSX Extreme trafia do wydawnictwa Idea Ahead, firmy która rozumie graczy i w której DNA wpisany jest gaming

 - podsumowuje Leszek Jastrzębski.

"Jako Advertigo cały czas pozostajemy właścicielem i rozwijamy portal dla graczy PPE.pl. To portal, który wyrósł ze strony internetowej miesięcznika, ale dzisiaj drogi obu tych marek ostatecznie się rozchodzą. Miesięcznik trafia do firmy Idea Ahead, my zaś skoncentrujemy się na rozwijaniu portalu"

- dodaje Leszek Jastrzębski. Firma Idea Ahead, należąca do Roberta Łapińskiego, od początku 2015 roku wydaje miesięcznik „Pixel - Kultura Gier Wideo”. Organizuje też jedną z największych imprez growych w naszym kraju związaną z tematyką retro - Pixel Heaven. Magazyn przejmuje więc człowiek, który jest bardzo mocno wciągnięty w gry, również osobiście.

Mimo iż drogi PPE i PSX Extreme się rozchodzą oba media dalej będą utrzymywały bliską współpracę. Na serwisie co miesiąc przeczytacie choćby zapowiedź tak numeru jak i najciekawszym artykułów, a i współpraca przy eventach growych czy pokazach ze względu na wspólną historię i skład redakcyjny, który częściowo pokrywa się w obu mediach, będzie utrzymywana.

Tagi: advertigo psx extreme

Nie przegap