Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.04.2019 14:08
Razer Ripsaw HD
702V

Razer Ripsaw HD zapowiedziany. Do streamingu i nagrywania materiałów

Razer kontynuuje rozwój urządzeń dla streamerów. Firma ujawniła Razer Ripsaw HD i sprzęt powinien trafić w gust graczy, którzy podczas prowadzenia transmisji zamierzają cieszyć się najwyższą jakością obrazu.

Razer od pewnego czasu systematycznie proponuje urządzenia, które mają trafić w gust twórców materiałów. Firma proponuje sprzęt do streamingu oraz zgrywania fragmentów rozgrywek i właśnie do grona urządzeń typu Broadcaster należy Razer Ripsaw HD.

Razer Turret na pełnej prezentacji

Razer Ripsaw HD to karta przechwytująca, która pozwoli przygotowywać materiały w rozdzielczości Full HD 1080p w 60 klatkach na sekundę i obsługuje 4K pass-through. W tej sytuacji gracze nie muszą męczyć się z gorszą jakością obrazu na własnych telewizorach.

Tak sprzęt zapowiedział Min-Liang Tan, współzałożyciel i CEO Razera:

 „Wraz z dołączeniem Ripsaw HD do naszej szerokiej oferty urządzeń typu Broadcaster, w ręce streamerów trafił moduł przechwytujący gotowy do transmitowania rozgrywki z najnowszych gier (PC i konsolowych) przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości i klatkażu. Widzowie będą zachwyceni transmisjami w Full HD, podczas gdy streamerzy, dzięki wsparciu dla 4K pass-through, będą mogli cieszyć się swoimi grami tak, jak zamierzyli sobie ich twórcy”.

Razer Ripsaw HD jest kompatybilny z komputerami PC oraz konsolami. Urządzenie zostało wyposażone w wejście i wyjście HDMI dla łatwego przechwytywania wideo za pomocą jednego połączenia USB 3.0 – firma podkreśla, że dzięki systemowi audio streamerzy mogą transmitować dźwięk zarówno z gry, jak i z mikrofonu z zerowym opóźnieniem i bez desynchronizacji.

Wejście mikrofonowe umożliwia streamerom korzystanie z jednego mikrofonu na dwóch komputerach, eliminując konieczność używania miksera audio lub przeprowadzania skomplikowanej konfiguracji oprogramowania, pozwalając tym samym na komunikację w grze i jednoczesną transmisję głosu podczas streamu.

Tak prezentuje się specyfikacja techniczna:

  • Maksymalna rozdzielczość przechwytywania: Nieskompresowane 1080p 60 FPS
  • Interfejs: USB 3.0 (tylko)
  • Wejście wideo: cyfrowe – HDMI 2.0
  • Wejście audio: cyfrowe – HDMI
  • Wejście audio mix-in: 3.5 mm mic-in / 3.5 mm aux-in
  • Wyjście wideo: HDMI 2.0
  • Maksymalna wspierana rozdzielczość pass: 2160p60
  • Inne wspierane rozdzielczości: 2160p, 1080p, 1440p, 720p, 480p
  • Zawartość pudełka: kabel USB3.0 Type C to Type A, kabel HDMI 2.0, kabel 3.5 mm audio

Kompatybilność: 

  • Urządzenie jest kompatybilne z Open Broadcaster Software, Mixer, Streamlabs, XSplit, Twitch oraz YouTube

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Razer Razer Ripsaw HD