Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.04.2019 15:11
PlayStation Plus legalność
3886V

Wielka Brytania sprawdzi legalność PlayStation Plus, Xbox Live Gold i Nintendo Switch Online

Sony, Microsoft oraz Nintendo mogą mieć wkrótce spory problem. Brytyjczycy zdecydowali się przyjrzeć PlayStation Plus, Xbox Live Gold i Nintendo Switch Online, by zbadać, czy cyfrowe abonamenty są legalne.

Sony, Microsoft oraz Nintendo w pewien sposób zmuszają graczy do płacenia za PlayStation Plus, Xbox Live Gold i Nintendo Switch Online. Wszystkie trzy usługi są wymagane do sieciowej rozgrywki na konsolach aktualnej generacji, więc sytuację chce zbadać Competition and Markets Author.

Gry w Biedronce od dzisiaj. Tytuły na PlayStation 4, Xbox One, PC

Specjalna instytucja ma sprawdzić, czy PlayStation Plus, Xbox Live Gold i Nintendo Switch Online nie są sprzeczne z brytyjskim prawem konsumenta. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że CMA zajmie się wnikliwym badaniem, by mieć pewność, że każdy mieszkaniec Wielkiej Brytanii nie jest oszukiwany przez korporacje. Firma zajmie się sprawdzeniem umów, prawa zwrotu, czy też rezygnacji z subskrypcji.

CMA napisał do Nintendo, PlayStation i Xbox prosząc o informacje na temat ich umów dotyczących gier online, aby pomóc lepiej zrozumieć ich praktyki. Jest to również wezwanie klientów, którzy korzystają z tych usług, aby skontaktować się z CMA i podzielić się swoimi doświadczeniami w celu wsparcia dochodzenia, które będzie badać kilka kwestii, w tym:

  • Czy postanowienia umowne są nieuczciwe? - Czy postanowienia umowne przedsiębiorstw dają im dużą swobodę w zakresie zmiany jakości transakcji, na przykład poprzez zmniejszenie liczby uwzględnionych gier lub podwyższenie ceny?
  • Jak łatwo jest anulować lub uzyskać zwrot pieniędzy? - Czy istnieją czynniki, które utrudniają ludziom wypowiedzenie umowy lub zwrot pieniędzy?
  • Jak sprawiedliwy jest proces automatycznego odnawiania umowy? - Czy klienci są wyraźnie informowani, że ich członkostwo zostanie przedłużone, czy regularnie przypomina im się, że są na umowie prolongaty przed podjęciem dalszych płatności, i czy opcja automatycznego przedłużenia jest ustawiona jako opcja domyślna?

Competition and Markets Author aktualnie nie podjęło jakichkolwiek działań, ale jeśli Sony, Microsoft lub Nintendo łamią prawo konsumenta, to zostaną podjęte odpowiednie działania.

Źródło: https://www.dualshockers.com/online-services-playstation-xbox-nintendo-investigate-uk-government/

Tagi: Nintendo Switch Online playstation plus xbox live gold