Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 06.04.2019 17:30
Return Of The Obra Dinn
727V

Return of the Obra Dinn. Lucas Pope zaprzecza przenoszeniu gry na Nintendo Switch

Return of the Obra Dinn to gra tak wybitna, że zagrać w nią powinni posiadacze każdej konsoli. Niestety jest ona dostępna tylko na urządzeniach z Windowsem oraz MacOS i nieprędko się to zmieni. 

Return of the Obra Dinn przoduje w wielu najważniejszych plebiscytach branżowych, jeśli chodzi o kategorie "Game Design". Nie ma w tym nic dziwnego, albowiem ekipa z 3909 LLC odwaliła kawał dobrej roboty. 

Nagrody BAFTA 2019 rozdane. Jedna gra zwyciężyła w 5 kategoriach

W związku z ogromnym sukcesem produkcji, gracze cały czas domagają się przeniesienia jej na inne platformy, w szczególności na Nintendo Switch. Return of the Obra Dinn traktowane jest jako idealna gra do grania w trybie hand-held. 

Przy okazji gali BAFTA 2019, która miała miejsce kilka dni temu, Lucas Pope podzielił się z zainteresowanymi swoim zdaniem na temat przeniesienia tytułu na hybrydową konsolę

Wielu ludzi o to prosi. Właściwie, pierwsze pytanie, jakie otrzymałem po wydaniu gry na PC było o wersję na Switcha. Coś jest na rzeczy. Nie znalazłem jeszcze wystarczająco pewnej opcji. 

Jak można wywnioskować ze słów twórcy, na ten moment nie ma planów dotyczących przeniesienia Return of the Obra Dinn poza komputery osobiste. Płomyk nadziei może rozpalać fakt, że Lucas Pope nie odrzucił całkowicie takiej opcji

Na ten moment gra dostępna jest tylko na urządzenia PC oraz Mac i można ją nabyć za pośrednictwem platformy Steam. 

Źródło: https://www.dualshockers.com/return-of-the-obra-dinn-switch-port-comment/

Tagi: 3909 LLC Return of the Obra Dinn