Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.04.2019 16:35
Fallout 76 z pay-2-win
4223V

Fallout 76 pozwoli za pieniądze zyskać przewagę nad innymi graczami. Bethesda zbliża się do pay-2-win?

Jeszcze przed premierą Bethesda zaznaczyła, że choć w Fallout 76 pojawią się mikrotransakcje, to jednak będą one oparte wyłącznie na kosmetycznych przedmiotach. Studio po kilku miesiącach od debiutu zmieniło zdanie.

Fallout 76 trafił na rynek w połowie listopada ubiegłego roku. Gra od początku jest dostępna na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych. Choć w dniu debiutu pozycja została zmiażdżona przez graczy z powodu licznych błędów, to autorzy systematycznie pracują nad poprawą tytułu.

The Elder Scrolls VI nie pojawi się na E3

9 kwietnia na serwerach Fallout 76 wyląduje ósma aktualizacja, jednak autorzy postanowili zaprezentować szczegóły nowości, które zostaną udostępnione w przyszłości. Studio przygotowuje zestawy naprawcze – przedmiot pozwoli zreperować uszkodzone elementy ekwipunku:

PODSTAWOWE ZESTAWY NAPRAWCZE
Podstawowe zestawy naprawcze to przedmioty jednorazowe, które natychmiastowo przywracają jeden z przedmiotów w twoim ekwipunku do stanu 100%. A więc jeśli tylko posiadasz zestaw naprawczy w swoim ekwipunku, możesz go użyć, aby naprawić element wyposażenia w każdym momencie i w każdym miejscu, bez zużywania żadnych własnych materiałów. Jeśli posiadasz zestaw naprawczy, otwórz swojego Pip-Boy'a, znajdź przedmiot, który chcesz naprawić, wybierz opcję „Zbadaj”, następnie nową opcję „Zestaw naprawczy” i natychmiast wróć do akcji. Możesz też używać zestawów naprawczych w dowolnej pracowni w swoim C.A.M.P., w warsztatach albo znalezionej w świecie gry. Podstawowe zestawy naprawcze będzie można odblokować w Atomowym Sklepie, używając zakupionych atomów lub tych, które zostały zarobione bezpłatnie po zaliczeniu wyzwań w grze.

ULEPSZONE ZESTAWY NAPRAWCZE
Ulepszonych zestawów naprawczych można używać w sposób podobny jak podstawowych, są również jednorazowego użytku. Potrafią one jednak wzmocnić wybrany przedmiot do nawet 150%, dając mu jeszcze większą wytrzymałość podczas starć na pustkowiu. Ulepszone zestawy naprawcze to rzadkie przedmioty, które planujemy przyznawać bezpłatnie podczas zaliczania postępów w grze. Przykładowo otrzymasz je jako łup po pokonaniu królowej spalaczy.”

Tutaj właśnie pojawia się problem. Bethesda pozwoli kupować podstawowe zestawy naprawcze za Atomy, czyli walutę dostępną za prawdziwe pieniądze. Ta wiadomość nie spodobała się graczom, ponieważ autorzy w zasadzie pozwolą nam wpłynąć na rozgrywkę – teraz nie tylko kupując ładniejsze stroje.

PODSTAWOWE ZESTAWY NAPRAWCZE W ATOMOWYM SKLEPIE
Czytamy mnóstwo uwag i sugestii od społeczności Fallouta 76, a zestawy naprawcze często przewijały się w prośbach od was. Postanowiliśmy więc je spełnić. Uznaliśmy, że wypróbujemy z nimi czegoś nowego w grze i Atomowym Sklepie. W przyszłości zastanowimy się też nad innymi pomysłami społeczności, takimi jak lodówki w C.A.M.P., konwertery amunicji i żywności, czy opcja przesyłania złomu do skrytki bez konieczności wracania do domu. Zestawy naprawcze to nasza pierwsza próba dodania tego typu przedmiotu użytkowego, a my planujemy też regulacje na podstawie waszych uwag. Czekamy więc na wasze przemyślenia po udostępnieniu zestawów naprawczych - jeszcze w tym miesiącu.”

Deweloperzy zapowiedzieli także, że Jamy (nowy loch dla doświadczonych graczy) zostanie udostępniony 16 kwietnia. W tym dniu otrzymamy także dostęp do SnapMatic!, czyli w prostych słowach aparatu – W Fallout 76 stworzymy własną galerię fotografii.

Źródło: https://fallout.bethesda.net/pl/article/6eQmVlhbjlkX0GzGb7DB3j/krypta-od-srodka-przyszlosc-po-latce-nr-8-4-kwietnia-2019-r

Tagi: Bethesda Bethesda Game Studios Fallout 76