Paweł Musiolik Paweł Musiolik 05.04.2019 15:01
amazon logo
671V

Amazon planuje inwazję kilku tysięcy satelitów by dostarczać Internet

Amazon chce wejść w kolejny segment technologii. Gigant, który znany jest z internetowego sklepu, a także rozwiązań hostingowych i chmury, chce dostarczać Internet.

Amazon jest jedną z największych firm na świecie, która rok w rok rośnie. Zapewniają im to nie tylko sklepy stacjonarne, które zdobywają na popularności, ale przede wszystkim rozwiązania internetowe.

Książę Harry chce zbanowania Fortnite'a w UK

Nikogo nie powinno dziwić, że w kierunku Internetu Amazon spogląda jeszcze chętniej. Technologiczny gigant potwierdził zachodnim serwisom, że Projekt Kuiper jest ich nowym pomysłem, na którym się skupiają.

O co chodzi? O wysłanie ponad 3 tysięcy satelitów na niską orbitę Ziemi, skąd dostarczany byłby Internet w miejscach, w których normalnie nie jest dostępny. Wysłanie 3236 satelitów na niską orbitę będzie znacznie tańsze niż klasyczny Internet satelitarny. W teorii zakres pokrycia populacji Siecią Amazonu pokryłby 95% mieszkańców Ziemi.

Co ciekawe, Amazon nie jest jedyną firmą, która planuje taki ruch. Facebook pracuje nad swoim rozwiązaniem, podobnie jak SpaceX, które planuje wysłanie 12 tysięcy satelitów w ramach projektu konstelacji Starlink.

Źródło: https://www.theverge.com/2019/4/4/18295310/amazon-project-kuiper-satellite-internet-low-earth-orbit-facebook-spacex-starlink

Tagi: amazon