Paweł Musiolik Paweł Musiolik 05.04.2019 13:21
fortnite postacie
1771V

Książę Harry chce zbanowania Fortnite'a w UK

Popularność Fortnite ma dwie strony. Z jednej strony, dzięki grze Epic zarabia miliardy, z drugiej — mainstream mocno interesuje się grą, co prowadzi do ataków. Tym razem Książę Harry uznał, że gra powinna być zbanowana.

Temat uzależnienia od gier wraca jak bumerang i wbrew pozorom nie jest wcale taki naciągany. To, że gry mogą uzależnić, jest faktem. Zmieniają się tylko tytuły, które aktualnie są grillowane. Na tapet wzięty został tym razem Fortnite, od którego uzależnionych ma być mnóstwo dzieciaków.

Nagrody BAFTA 2019 rozdane. Jedna gra zwyciężyła w 5 kategoriach

Książę Harry na spotkaniu z organizacją zajmującą się uzależnieniami przyznał, że w jego opinii, Fortnite powinien zostać zbanowany w UK, gdyż ma znaczący wpływ na uzależnienia młodych ludzi.

Gra nie powinna być dopuszczona u nas. Tworzy uzależnienie, które sprowadza się do siedzenia przed ekranem godzinami każdego dnia. To niedopuszczalne.

Książę Harry przyznał, że rodzice powinni interweniować, ale zauważył, że często sami nie wiedzą jak się za to zabrać.

Rodzice mają związane ręce i nie wiedzą co robić. To jak czekanie na to, aż coś się stanie. To wszystko jest tym bardziej niebezpieczne, że zostało już unormowane w społeczeństwie przez media społecznościowe. Bez normalnego kontaktu z ludźmi, niektórzy nie mają gdzie pójść, co z sobą zrobić. Jedyną opcją jest Sieć, gdzie najczęściej taka osoba jest atakowana przez innych.

Ciężko tutaj nie przyznać racji, że problem istnieje, tak samo, jak istniał od zawsze, z różnymi przedmiotami, od których można się uzależnić. Jednak zbanowanie Fortnite jest raczej niemożliwe.

Źródło: https://www.express.co.uk/news/royal/1109567/Prince-Harry-Fortnite-meghan-markle-duke-sussex-game-ban-royal-family-latest-update

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software nintendo switch pc playstation 4 Xbox One