Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.04.2019 21:15
podwyżka cen Xbox Live Gold
2546V

Xbox Live Gold z wyższą ceną w Wielkiej Brytanii. Jak wygląda sprawa w Polsce?

Jeszcze w nocy pojawiły się pierwsze raporty dotyczące wyższej ceny Xbox Live Gold. Wybrani gracze otrzymali wiadomości od Microsoftu, który poinformował o podwyżkach. Informacje zostały odebrane także przez naszych czytelników, więc zdecydowałem się zbadać sprawę w polskim oddziale Microsoftu.

Xbox Live Gold jest nadal wymagany do rozgrywki sieciowej na Xbox Live, więc wielu graczy jest zmuszona do płacenia abonamentu. W swoim czasie pojawiły się plotki dotyczące połączenia „Golda” z Xbox Game Pass, jednak Amerykanie wciąż nie potwierdzili tych niezwykle interesujących doniesień.

Biedronka z promocją na gry. Pełna lista gier na PlayStation 4, Xbox One, PC

Xbox Live Gold podwyżka cen

Jeszcze w nocy otrzymałem informacje dotyczącą podwyżki ceny Xbox Live od trzech czytelników naszego portalu. Microsoft wysyła wiadomości przez swój system, więc mogliśmy się obawiać, że wkrótce szczegóły zostaną przedstawione wszystkim klientom Xbox Live Gold.

Na szczęście nie jest to prawda. Microsoft przedstawił nowy cennik klientom z Wielkiej Brytanii – gracze z Wysp zapłacą teraz 50 funtów za 12-miesięczny dostęp do Xbox Live Gold (wcześniej 40 funtów),18 funtów za trzy miesiące „złotego statusu” (wcześniej 15 funtów), a 7 funtów za miesiąc (wcześniej 6 funtów)

W tej sytuacji przeliczając na naszą walutę zainteresowani muszą przygotować 250 zł za roczny abonament (wcześniej 200 zł), 90 zł za trzy miesiące (wcześniej 75 zł) i 35 za miesiąc (wcześniej 30 zł). Jak widać zmiana może być dla niektórych graczy odczuwalna.

Wszystkie nowe ceny będą obowiązywać od 8 maja, ale obecni subskrybenci mogą odnowić abonament po niższej cenie od 7 sierpnia, więc jest to dobry moment na kupienie rocznego abonamentu.

Xbox Live Gold podwyżka cen w Polsce?

Na szczęście otrzymałem bardzo pozytywną wiadomość od rodzimego oddziału Microsoftu. Polacy nie muszą obawiać się podwyżek, ponieważ zmiana ceny pojawiła się wyłącznie w Wielkiej Brytanii.

"Nie planujemy zmiany cen abonamentów Xbox Live Gold w Polsce" - oficjalna wiadomość Microsoft Polska dotycząca zmian na brytyjskim rynku.

Warto zaznaczyć, że aktualnie Xbox Live Gold w Polsce kosztuje 250 zł za 12 miesięcy lub 79 zł za 3 miesiące. Klienci mogą jeszcze skorzystać z oferty na 1 miesiąc (29 zł) lub 6 miesięcy (152,67 zł).

Xbox Live Gold jaka oferta?

Xbox Live Gold umożliwia graczom na Xboksie One i Xboksie 360 rozgrywać sieciowe pojedynki w ulubionych tytułach. Abonament jest niezbędny do multiplayera, jednak klienci mogą także liczyć na dodatkowe zniżki oraz darmowe produkcje.

Tak prezentuje się aktualna oferta Games with Gold:

Xbox One

  • The Technomancer– od 1 do 30 kwietnia
  • Outcast - Second Contact- od 16 kwietnia do 15 maja

Xbox 360 + Xbox One

  • Star Wars: Battlefront II – od 1 do 15 kwietnia
  • Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 – od 16 do 30 kwietnia

Warto przeczytać

Tagi: cena Microsoft podwyżka xbox live gold xbox one

Nie przegap