Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 31.03.2019 10:31
Assassin's Creed III Remastered to coś więcej niż zwykły remaster
3498V

Assassin's Creed III Remastered to coś więcej niż zwykły remaster

Assassin's Creed III Remastered pokazuje nam, że Ubisoft coraz chętniej zabiera się za tworzenie remasterów i trzeba przyznać, że w odróżnieniu od większości deweloperów, podchodzi do tematu na poważnie.

Ekipa Digital Foundry przyjrzała się odświeżonym przygodom amerykańskiego Asasyna na konsolach PlayStation 4, gdzie w porównaniu z PS3 jak na dłoni widać, ile pracy włożono w ten remaster.

Assassin's Creed 3 Remastered. Gra działa płynnie na Nintendo Switch

To nie jest tylko leniwe podbicie rozdziałki do natywnego 1080p i 4K, lecz kompletna modyfikacja w renderowaniu materiałów na teksturach oraz w sposobie oświetlania gry. Dzięki temu Assassin's Creed III zyskał bardziej naturalny wygląd, co bardzo pozytywnie wpływa na ogólne wrażenia z rozgrywki.

Teraz statki na wodzie nie są ciemnymi obiektami z mienionej epoki, a są ładnie i dynamicznie oświetlane tak, jakby gra od razu była tworzona z myślą o współczesnych metodach renderowania światła. Małym rozczarowaniem jest tu tylko dosyć niezrozumiała decyzja o zablokowaniu frame-rate'u tylko na 30 klatkach na sekundę - nawet na prosiaku.

Assassin's Creed 3: Remastered - PS4/PS4 Pro vs PS3

Tagi: assassin's creed III Ubisoft Ubisoft Montreal