Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.03.2019 08:03
resident evil 3 remake
2862V

Resident Evil 3 Remake to pełne odświeżenie. Gra ma nadejść w 2020 roku

Capcom może zdecydować się na szybką premierę odświeżonego Resident Evil 3. Gra ma zadebiutować na rynku już w przyszłym roku i kontynuować świetny czas Capcomu.

Capcom ma za sobą naprawdę udane 12 miesięcy, ale korporacja nie zamierza spocząć na laurach. Firma ma w produkcji kilka dużych pozycji, które mają potwierdzić świetną dyspozycję japońskiego giganta. Jednym z takich tytułów jest Resident Evil 3 Remake.

Resident Evil 2 bez Mr. X? Modyfikacja na to pozwala

Dość niespodziewanie na temat Resident Evil 3 Remake wypowiedziało się dwóch informatorów – jednym z nich jest osoba, która przedstawiła wszystkie szczegóły odrestaurowanego Resident Evil 2 i potwierdziła swoje świetne kontakty z osobami odpowiedzialnymi za tę markę.

To właśnie EVIL VR postanowił wspomnieć, że Resident Evil 3 Remake może zadebiutować już w marcu 2020 roku, a produkcja to „całkowicie nowe wyobrażenie”. Tytuł pod względem budowy (liniowości) ma przypominać Resident Evil 4 i podczas rozgrywki natrafimy na kilka lokacji, do których warto będzie powrócić, by odblokować „sekrety”.

W pewien sposób zgadza się z nim AestheticGamer – on akurat przedstawił informacje dotyczące Resident Evil VII przed prezentacją. Jego zdaniem Capcom zamierza skupić się na marce Resident Evil i jeśli nie pojawią się problemy, to nowe gry z serii będziemy otrzymywać systematycznie w każdym roku – firma ma podobno w planach tytuły na „kilka następnych lat”. Nie oznacza to jednak, że już wkrótce zagramy w Resident Evil 8 – produkcja ma trafić dopiero na nową generację... Choć w sumie patrząc na kalendarz wydawniczy, to może to być już w 2021 roku.

AestheticGamer uważa, że Resident Evil 3 Remake nie jest tym „czego wiele osób się spodziewa”. Kotlet nie jest odgrzewany przez Capcom Division 1 (zespół odpowiedzialny za nowy Resident Evil 2) i gra ma zadebiutować „szybciej niż oczekujemy”. Capcom podobno powierzył projekt bardzo ciekawemu zespołowi, jednak na szczegóły musimy zaczekać.

Są to oczywiście plotki, jednak trzeba pamiętać, że informatorzy potwierdzili już swoje dojścia... A w sumie raczej pojawienie się Resident Evil 3 Remake to pewniak – w końcu nawet Capcom wspomina o grze.

Źródło: Twitter

Tagi: Capcom Resident Evil resident evil 3 remake