Lord of the Rings: Gollum. Nowa gra w świecie Władcy pierścieni

News
3383V
Lord of the Rings: Gollum. Nowa gra w świecie Władcy pierścieni
Musiol | 25.03.2019, 19:46

Zaskakująca zapowiedź Lord of the Rings: Gollum pokazuje, że możemy spodziewać się wielu niespodzianek ze świata Władcy pierścieni.

Władca pierścieni w grach wideo, ostatnimi czasy nie może pochwalić się wieloma dobrymi produkcjami. Co prawda od pewnego czasu jest ciut lepiej za sprawą dwóch gier od Monolith, ale to tylko dwie produkcje w morzu konkurencji.

Powstanie gra MMO osadzona w uniwersum "Władcy Pierścieni"

To się powoli zmienia. Lord of the Rings: Gollum jest nową propozycją w gatunku gier przygodowych, która trafi na PC-ty i konsole w 2021 roku, mniej więcej wtedy, gdy na platformę Amazonu wjedzie serialowa opowieść o Pierścieniu Władzy.

Za produkcję odpowiada ekipa Daedalic Entertainment, mająca sporo doświadczenia w tworzeniu przygodówek (chociażby seria Deponia). Daedalic pozyskało prawa do stworzenia gry w świecie wykreowanym przez Tolkiena, rozpoczynając dłuższą współpracę z Middle-earth Enterprises.

Gra, jak wskazuje tytuł, skupi się na postaci Golluma/Smeagola już po tym, jak odnalazł on Pierścień Władzy. Wydarzenia zostaną jednak osadzone dużo przed tym, co znamy z książek (a niektórzy tylko z filmu). Lord of the Rings: Gollum nie będzie grą celującą w realizm graficzny, skupi się raczej na stylowym designie, który przysłuży się opowiadanej historii.

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/lord-rings-gollum-video-game-works-1196607

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper