Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.03.2019 12:17
ESL Mistrzostwa Polski
442V

ESL Mistrzostwa Polski w szczegółach. Pula nagród to aż 520 000 zł

ESL Polska przedstawiło szczegóły tegorocznych Mistrzostw Polski. W 2019 roku gracze zawalczą o ponad 500 tysięcy złotych. Zmagania odbędą się na dwóch platformach: Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends.

Od dzisiaj najlepsi gracze z naszego kraju mogą zapisać się do ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019. Najlepsze formacje Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends wezmą udział w wielu ekscytujących pojedynkach i zawalczą o olbrzymie nagrody.

PlayStation Plus jeszcze taniej. Dodatkowa promocja na usługę Sony

Zmagania Counter-Strike: Global Offensive rozpoczną się już 30 marca. Organizatorzy postawili na dwie fazy otwartych eliminacji, a następnie najlepsze zespoły dołączą do zaproszonych drużyn i rozpoczną zmagania w sezonie zasadniczym. W głównym turnieju zobaczymy osiem ekip, każdy skład rozegra siedem spotkań, a ćwierćfinały, półfinały i finały odbędą się na turnieju offline. Na wszystkich meczach fazy pucharowej pojawi się publiczność.

W League of Legends zobaczymy cztery kwalifikacje otwarte oraz zamknięte eliminacje – pierwsze pojedynki odbędą się 1 kwietnia. Standardowo do głównego sezonu zostanie zaproszonych kilka ekip, a ponadto, miejsce w zamkniętych eliminacjach można sobie zapewnić dzięki zajęciu najwyższych miejsc w T-Mobile Lidze Akademickiej i Edu Esports League. Najlepsza ósemka zostanie podzielona na dwie grupy, a następnie po dwie formacje awansują do drabinki podwójnej eliminacji – podczas finałów offline rozegrane zostaną trzy decydujące spotkania – finał LB, finał WB oraz wielki finał.

ESL już wkrótce przedstawi szczegóły zaproszonych drużyn, a warto podkreślić, że zawodnicy Counter-Strike: Global Offensive zmierzą się o pulę nagród wynoszącą 180 000 zł na sezon, a w przypadku League of Legends najlepsi zawodnicy zawalczą o 160 000 zł.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: e-sport esl esl mistrzostwa polski