Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 24.03.2019 16:10
premiera Deponii na Switch
650V

Premiera Deponii na Nintendo Switch opóźniona

Zła wiadomość dla wszystkich, którzy czekają na premierę Deponii na Switcha. Wydawcy poinformowali, że wydanie zaliczy lekkie opóźnienie. 

Deponia to świetna gra przygodowa, utrzymana w konwencji point & click. Twórcy, przy pracach nad nią, czerpali garściami z twórczości Douglasa Adamsa, Terry'ego Pratchetta oraz Matta Groeninga

Deponia: The Complete Journey za darmo!

W styczniu bieżącego roku producenci zapowiedzieli, że projekt zmierza na Nintendo Switch. Premierę zaplanowano na 27 marca, a sama Deponia miała pojawić się w eShopie wczoraj. Oczywiście, tak się nie stało.

Skonsternowani gracze postanowili poznać przyczynę stojącą za takim stanem rzeczy i zaczęli kontaktować się ze studiem Daedalic Entertainment poprzez wszystkie możliwe portale społecznościowe. Fala zapytań poskutkowała, a twórcy odpowiedzieli jednemu z użytkowników Twittera, że musieli przełożyć premierę o jeden miesiąc.

Sytuacja jest dość nietypowa, albowiem nieczęsto zdarza się, aby wydawcy poinformowali o opóźnieniach związanych z premierą, dopiero po reakcji graczy. Nowa data, według Amazona, została ustalona na 24 kwietnia. 

Tagi: Daedalic Entertainment Deponia