SKLEP
Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 24.03.2019 12:49
Killzone 2
1719V

Killzone 2. Jedna z najlepiej wyglądających gier z PlayStation 3 obchodzi 10. urodziny

Podczas gdy Xbox miał swoje fantastyczne Halo, PlayStation borykało się z brakiem prawdziwego, ikonicznego FPS-a, więc aby móc rywalizować z Microsoftem na tym polu, uruchomiło kilka tak zwanych "Halo-killerów".

Największym sukcesem na tym polu okazała się marka Killzone i pomimo tego, że nie zrzuciła Halo z tronu, wyrosła na rewelacyjną serię.

10 najlepszych gier From Software

Killzone 2 obchodzi w tym roku swoje 10. urodziny, więc ekipa Digital Foundry poddała kultowego klasyka specjalistycznej retro analizie. Druga odsłona świetnego cyklu Guerrilla Games jest dziełem jedynym w swoim rodzaju.

Wszechobecny mrok rozświetlany punktowym oświetleniem z każdego możliwego źródła, bardzo zaawansowane jak na 2009 roku efekty cząsteczkowe, przywiązanie do detali takich jak chociażby fizyka postrzelonych butli gazowych, a także bardzo dobra sztuczna inteligencja, nadają grze wyjątkowej magii.

Do dziś Killzone 2 robi niesamowite wrażenie i udowadnia, że 4 lata ciężkiej pracy nad grą potrafią opłacić się znacznie bardziej niż puszczanie jej na szybko, nawet jeśli jest "grywalna" wcześniej. Jeśli jesteście ciekawi tego jak Guerrilla Games popchnęło PlayStation 3 do granic możliwości, śmiało obejrzyjcie poniższy materiał.

DF Retro: Killzone 2 Ten Years On - An Iconic PS3 Tech Showcase

Tagi: Guerrilla Games Killzone 2 SCEE