Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.03.2019 16:21
Oculus Rift S pełna prezentacja
1936V

Oculus Rift S zaprezentowany. Cena i szczegóły nowych gogli VR

Na rynku wirtualnej rzeczywistości pojawią się kolejne gogle, które mogą zaintrygować sympatyków nowoczesnych technologii. Oculus zaprezentował Rift S i dzisiaj poznaliśmy wszystkie konkrety urządzenia.

Oculus Rift S został zaprezentowany podczas Game Developers Conference w San Francisco. Jest to kolejna próba podbicia rynku wirtualnej rzeczywistości przez Oculusa. Firma poprawia swój flagowy model i zamierza trafić w gust wielu graczy.

PlayStation VR w świetnych cenach. Promocja na japońskie gogle

Oculus Rift S to w zasadzie połączenie Oculus Rift i Oculus Quest. Inżynierowie korzystają z doświadczenia i najnowsze urządzenie posiada dodatkowy piąty Oculus Insight zajmujący się śledzeniem gracza – w tej sytuacji zainteresowany nie musi instalować w pokoju kamerek.

Sprzęt od dnia premiery otrzyma dostęp do ponad 1000 tytułów wydanych w sklepie Rift, a wszystkie nowe gry trafią na Oculus Rift S i klasycznego Oculus Rift. Nowy model posiada oczywiście dopracowany kształt, który ma lepiej leżeć na głowie, a klienci mogą liczyć na wyższą rozdzielczość (1280 x 1440 na oko) z częstotliwością odświeżania na poziomie 80Hz.

Oculus Rift S otrzymał także funkcję Passthrough+, która znamy z Oculus Quest – gogle pozwalają graczom na widzenie otoczenia poprzez kamery zbudowane wokół zestawu.

Premiera urządzenia odbędzie się wiosną 2019 roku i zainteresowani muszą przygotować 399 dolarów – w tej samej cenie kupimy Oculus Quest. W zestawie znajdą się przeprojektowane kontrolery Oculus Touch.

Producent zapewni pełne wsparcie dla Oculus Rift S i Oculus Quest – oba urządzenia mają być ze sobą ściśle powiązane i w prawie wszystkich pozycjach pojawi się opcja cross-platformowej rozgrywki. Oculus zachęca nawet klientów do wdrażania opcji cross-buy.

Oculus Quest jest samodzielnym zestawem, a Oculus Rift S - podobnie jak jego poprzednik - będzie podłączony do komputerów PC za pomocą pięciometrowego kabla. Firma nie zdecydowała się na bezprzewodową technologię ze względu na koszty produkcji.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: oculus rift oculus rift s wirtualna rzeczywistość