SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.03.2019 08:06
ruszyła produkcja Diuny
1798V

Diuna. Rozpoczęły się zdjęcia. Warner Bros. nie żałuje pieniędzy na filmowe sławy

Zgodnie z informacjami, które pojawiały się już na początku roku, mamy do czynienia z wielkim wskrzeszaniem Diuny (Dune) Franka Herberta. Przede wszystkim na polu filmowym.

Pustynne czerwie niedługo znów wynurzą się z piasku. Wiemy już, że rozpoczęły się w ostatnich dniach zdjęcia do wielkiej kinowej produkcji. Warner Bros. potwierdziło, że zaczęło już pełną produkcję Diuny. Reżyserią zajął się Denis Villeneuve, twórca "Blade Runnnera 2049", "Arrival", "Prisoners" i "Sicario" z 2015 r.

Powstaną gry Dune

Dowiedzieliśmy się również, że muzykę do filmowej Diuny komponuje sławny i wielokrotnie nagradzany Hans Zimmer, który tworzy również aktualnie kompozycje m.in. do remake'a Króla Lwa od Disneya.

W Diunie wystąpią tacy aktorzy jak Timothee Chalamet (Call Me By Your Name), Dave Bautista (Strażnicy Galaktyki), Zendaya (Spider-Man: Homecoming), Chang Chen, David Dastmalchian i Jason Momoa (Aquaman). Szykuje się ciekawe kinowe widowisko!

Wiemy również, że w najbliższych latach mają powstać nowe gry bazujące na Diunie Franka Herberta (i zapewne przede wszystkim na nowym filmie). Produkcją ma zająć się studio Funcom.

Tagi: diuna dune film Warner Bros.