Paweł Musiolik Paweł Musiolik 18.03.2019 15:39
największa kolekcja gier na świecie
1366V

Największa kolekcja gier wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa

Do Księgi Rekordów Guinnessa wpisano właściciela największej kolekcji growej. Jak bogaty jest jego zbiór?

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że posiadacz rzekomo największej kolekcji growej chciał ją spieniężyć. Niestety dla niego, aukcję zauważyli żartownisie i wywindowali cenę w kosmos, przez co ta została zdjęta.

Rekord Guinnessa platynowych trofeów. Hakoom pracował na ten wynik 10 lat

Co tamta historia ma wspólnego z dzisiejszą? Kolekcję gier. A raczej miano tej największej. Mieszkaniec Teksasu - Antonio Romero Monteiro - został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w pozycji Największa kolekcja growa.

Ile sztuk liczy rekordowa kolekcja gier? 20193 tytuły na wszelakie platformy. Monteiro uzyskał certyfikat, więc można go na ten moment faktycznie traktować jako posiadacza największej kolekcji gier na świecie. Do czasu, aż pojawi się ktoś, kto ten rekord pobije.

Właściciel tak pokaźnej liczby gier przyznaje, że w większość nigdy nie zagra. Zdradza też, że jest w związku z wyrozumiałą kobietą, która jego hobby rozumie. Co ciekawe, zliczenie całości zajęło cały tydzień dwóm osobom wysłanym przez organizację.

Krótkie nagranie znajdziecie w tym miejscu.

Źródło: https://www.wtvy.com/content/news/Texas-man-sets-Guinness-World-Record-for-largest-video-game-collection--507288331.html

Tagi: księga rekordów guinnessa