Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.03.2019 15:46
Flying Wild Hog x Supernova Capital
922V

Flying Wild Hog przejęte przez Supernova Capital. Wkrótce poznamy nowe gry

Twórcy odświeżonego Shadow Warrior zdecydowali się na odważny krok. Firma nawiązała wielką współpracę z Supernova Capital i teraz posiada partnera, dzięki któremu może rozwijać nowe, wyjątkowe produkcje.

Flying Wild Hog to rodzima ekipa z Warszawy, która przygotowała Hard West, Shadow Warriror, Juju, Shadow Warrior 2, czy też odpicowane wersje wspomnianego Hard West. Twórcy od dawna pracują nad tajnym tytułem i prezentacja gry może odbyć się w niedalekiej przyszłości.

Tomasz Gop wyrusza na kolejne wyzwanie. Producent rozwija nową grę twórców Shadow Warrior

Polacy zostali całkowicie przejęci przez Supernova Capital – jest to byłego prezesa Splash Damage. Paul Wedgwood w 2016 roku sprzedał firmę za około 160 mln dolarów i zdecydował się otworzyć kolejną. Mężczyzna najwidoczniej wierzy w Polaków, ponieważ postanowił zainwestować w Flying Wild Hog.

Flying Wild Hog pracowało już z Supernova Capital przed przejęciem – według ostatnich informacji w 2018 roku w zespole znajdowało się 100 pracowników, a teraz studio zostało powiększone do 180 specjalistów oraz otwiera trzecie biuro w Rzeszowie.

Prezes Michał Szustak skomentował przejęcie następującymi słowami:

„Z Supernova czujemy się tak, jakbyśmy ponownie połączyli się z naszym starszym, bardziej doświadczonym rodzeństwem. Oni podzielają nasze wartości – pasję do graczy, szczęście pracowników, kreatywność przekraczającą granice.”

Szustak podkreśla – ostatnie 10 lat nie były łatwe dla Flying Wild Hog, ale teraz w końcu deweloperzy będą mogli skupić się na jednym: „tworzeniu wspaniałych gier”. Szef jednocześnie dodał, że jego zespół posiada kilka niezapowiedzianych tytułów, o których wkrótce usłyszymy.

Źródło: http://flyingwildhog.com/news-single-2.html?

Tagi: Flying Wild Hog Splash Damage Supernova Capital