Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.03.2019 14:19
Back 4 Blood zapowiedź
765V

Back 4 Blood to kooperacyjny shooter od twórców Left 4 Dead!

Turtle Rock żyje! Twórcy kapitalnego Left 4 Dead nawiązali współprace z Warner Bros. i właśnie zapowiedzieli Back 4 Blood. Skojarzenia z produkcją Valve nie są przypadkowe, ponieważ deweloperzy wracają do ulubionego gatunku.

Turtle Rock to studio odpowiedzialne za dwie części Left 4 Dead oraz Evolve. Studio nie współpracuje dłużej z 2K Games i właśnie otrzymaliśmy zapowiedź Back 4 Blood.

Cyberpunk 2077 z tajemniczym materiałem. Twórcy chcą nam coś powiedzieć

Back 4 Blood zostało określony jako „nowa generacja kooperacyjnej strzelanki z zombie”, za którą odpowiadają twórcy fenomenalnego Left 4 Dead. Gra została zaprojektowana od podstaw, jest to tytuł z segmentu AAA (premium) i łączy w sobie najlepsze elementy shooterów z biegającymi truposzami, ale jednocześnie zespół nie zapomniał o nowych technologiach.

W ostatnim czasie pojawiło się wiele plotek, według których Turtle Rock pracuje nad pozycją na nową generację, ale Back 4 Blood trafi jeszcze na PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery osobiste... Choć nie wykluczone, że będzie to pozycja multiplatformowa.

„Czy to jest Left 4 Dead 3?!

Nie. Back 4 Blood to nasze własne, nowe i oryginalne IP. W trakcie rozgrywki podobnie jak w Left 4 Dead ubijesz wiele zombie, ale w Back 4 Blood jest mnóśtwo nowych rzeczy, co czyni produkcję wyjątkową.”

Back 4 Blood nie zaoferuje trybu Battle Royale, ale możemy liczyć na PVP oraz fabularną kampanię. Aktualnie studio nie zdradza za wiele szczegółów, jednak możemy mieć pewność, że w kolejnych tygodniach będziemy często słyszeć o produkcji.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Back 4 Blood turtle rock Warner Bros.