Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.03.2019 13:27
Days Gone bohater żona
1863V

Days Gone zaoferuje nieletnie potwory. Niektórzy fani nie są zadowoleni

Temat dzieci-zombie jest często pomijany przez twórców gier, czy też filmów, ale Sony Bend zdecydowało się wykorzystać młodzież do przygotowania nowego przeciwnika. Deweloperzy spotkali się z krytyką swojego pomysłu.

26 kwietnia odbędzie się premiera Days Gone. Sony Bend nakarmiło graczy licznymi materiałami z produkcji, ale pewnie jeszcze przed premierą otrzymamy przynajmniej kilka zwiastunów prezentujących świat opanowany przez stwory.

Days Gone otrzyma fabularne DLC

W Days Gone zmierzymy się z freakersami, którzy nie przypominają typowych zombie. Na swojej drodze możemy spotkać różne typy przeciwników i jednym z nich będą „Newts”. Właśnie taką nazwę posiadają nastolatkowie, którzy zostali zainfekowani, przetrwali, ich ciała zostały przekształcone przez wirusa i teraz polują na niedobitków w świecie opanowanym przez chaos.

„Niszczycielska pandemia zainfekowała i zabiła prawie całe ludzkie życie. Niektórzy nastolatkowie zostali zakażeni i przekształceni przez wirusa. Ci, którzy przeżyli, nazywają się Newts.”

Tak sytuację wyjaśnił Emmanuel Roth z Sony Bend, który zaznaczył, że Newts to coś „zupełnie nowego” i nie można ich postrzegać jako istoty ludzkie.

Brzmi jak ciekawy rywal? Nie dla wszystkich. W Sieci nie brakuje negatywnych opinii, według których Sony Bend nie powinno podejmować tematów młodocianych rywali, ponieważ nie wszyscy chcą zabijać takich oponentów.

Tagi: Days Gone Sony Bend Sony Interactive Entertainment