Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.03.2019 15:35
Wiedźmin
3219V

Wiedźmin z 2002 roku. Pierwsze zdjęcia z projektu CD Projekt RED

W 2007 roku na rynku zadebiutował Wiedźmin, który zmienił losy CD Projektu. Gra była rozwijana przez pięć lat, jednak na początku nie przypominała produkcji, która trafiła na rynek. Zobaczcie zdjęcia z pierwszej, growej przygody Geralta.

CD Projek RED pracuje teraz nad Cyberpunk 2077, ale pewnie wielu graczy z otwartymi ramionami przywitałoby odświeżone wydanie pierwszego Wiedźmina. Pewnie nie możemy liczyć na takie przyjemności, ale redakcja grynieznane.pl przedstawiła pewną ciekawostkę, która powinna zainteresować fanów tego uniwersum.

Sony promuje Gwinta i Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści. Dobra prezentacja polskich gier

Sebastian Zieliński postanowił podzielić się skarbem. Twórca miał okazję dowodzić zespołem pracującym nad pierwszym Wiedźminem i przedstawił dwa zdjęcia prezentujące grę w 2002 roku. Należy na pewno zwrócić uwagę na podstawowy fakt: gra pierwotnie była rozwijana na silniku IC Engine, którego autorem był właśnie Zieliński.

W tamtym czasie bohaterem gry nie był Geralt, a inny wiedźmin – na zamieszczonym zdjęciu zobaczycie kobietę, która dzierży w łapie sporej wielkości łuk. W sumie pewnie znaleźliby się chętni na taką rozgrywkę.

Jak wiadomo w ostateczności Zieliński odszedł z CD Projekt RED, prace przeniesiono z Łodzi do Warszawy, a jednocześnie twórcy przerzucili projekt na Aurorę od BioWare. Kreowanie Wiedźmina na IC Engine było problematyczne, ponieważ silnik nie nadawał się do kreowania RPG-ów.

Wiedźmin 2002 1

Wiedźmin 2002 2

Źródło: https://grynieznane.pl/2019/03/12/pierwsze-screenshoty-z-wiedzmina-studia-cd-projekt-red/

Tagi: atari CD Projekt RED wiedźmin