Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.03.2019 08:05
Sekiro Shadows Die Twice bohater
1713V

Sekiro Shadows Die Twice nie wymęczy konsol. Znamy wagę gry

W ostatnim czasie deweloperzy prześcigają się z wrzucaniem na rynek ogromnych produkcji, których pobieranie może zająć od kilku do kilkunastu godzin. From Software ponownie nie zamierza wymęczyć wyczekujących na rozgrywkę graczy, ponieważ Sekiro Shadows Die Twice waży mniej niż wiele łatek premierowych innych tytułów AAA.

Nasza branża znajduje się w bardzo trudnym momencie. Deweloperzy prześcigają się z konkurencją, muszą za wszelką cenę wrzucić tytuł w wyznaczonym przez wydawców dniu, więc zdecydowanie za często kupujemy produkcje, które następnie są naprawiane przez ogromne aktualizacje. W rezultacie gracze muszą czasami przed rozpoczęciem zabawy pobrać nawet 100GB.

Sekiro Shadows Die Twice na premierowym zwiastunie. Genialna prezentacja gry From Software

Pochyliłem się nad wagą plików nie bez powodu. Microsoft zaktualizował podstronę Sekiro: Shadows Die Twice w swoim sklepie i w rezultacie znamy wagę produkcji – tytuł zajmuje zaledwie 12,58GB!

Jest to naprawdę dobra wiadomość dla graczy, którzy decydują się na kupienie wersji cyfrowej, a mogą zamówić grę dopiero w dniu premiery – nie powinniście długo czekać na pobranie plików... W sumie teraz wiele łatek zajmuje znacznie więcej.

Zbliżoną wagę powinniśmy zobaczyć w przypadku PlayStation 4, ale warto zwrócić uwagę, że Sekiro Shadows Die Twice może ważyć na komputerach osobistych więcej – według Steam klienci muszą przygotować 25GB przestrzeni na dyskach.

Tagi: Activision From Software Sekiro: Shadows Die Twice