Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.03.2019 21:30
Syphon Filter powrót
821V

Syphon Filter może powrócić? Scenarzysta: „nigdy nie mów nigdy”

Sony Bend zakończyło główne prace nad Days Gone i twórcy mogą już planować kolejne ruchy. Chcielibyście powrotu Syphon Filter? Wszystko może się wydarzyć.

Sony Bend to amerykańskie studio znane z serii Syphon Filter. Twórcy opracowali trzy części na pierwsze PlayStation, a później zespół został oddelegowany do opracowywania spin-offów na PlayStation 2 i PlayStation Portable. W kolejnych latach zespół kreował mniejsze przygody znanych IP: Resistance: Retribution, Uncharted: Złota Otchłań i Uncharted: Pogoń za fortuną.

Days Gone na nowej rozgrywce. PlayStation 4 otrzyma kolejny, mocny exclusive?

Od kilku lat formacja produkowała własne IP – Days Gone trafi na półki sklepowe 26 kwietnia, więc w kolejnych miesiącach powinniśmy otrzymać pierwsze szczegóły dotyczące kolejnych planów studia.

O powrót trzecioosobowych shooterów został zapytane John Garvin – dyrektor kreatywny Days Gone – który był scenarzystą i reżyserem wszystkich części Syphon Filter:

„Naprawdę doceniam to pytanie, ponieważ byłem scenarzystą i reżyserem wszystkich gier z serii Syphon Filter. Kocham Syphon Filter, ale byliśmy teraz skoncentrowani na Days Gone, ale gdy gra zostanie wydana i będę mógł się zrelaksować... Pomyślę o tym. Nigdy nie mów nigdy!”

Nie jest to oczywiście jakiekolwiek potwierdzenie, jednak trudno nie odnieść wrażenia, że w katalogu Sony brakuje akurat takiej marki jak Syphon Filter. Korporacja może pochwalić się wieloma kapitalnymi IP, ale jestem przekonany, że w gąszczu wielkich opowieści przydałaby się porządna strzelanka kreowana wyłącznie na PlayStation 5.

Źródło: https://gamingbolt.com/days-gone-developer-says-never-say-never-to-possible-syphon-filter-revival

Tagi: Days Gone Sony Bend Sony Interactive Entertainment

Nie przegap