Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.03.2019 14:08
Valve logo
984V

Valve zwalnia i rezygnuje z zewnętrznych firm

Źle się dzieje w kolejnej firmie zajmującej się tworzeniem gier. Valve postanowiło zwolnić kilkunastu pracowników i zrezygnowało ze współpracy z zewnętrznymi firmami. Ruchy są znaczące i prawdopodobnie spowodowane wielkimi wpadkami.

W ostatnich miesiącach często słyszymy o zwolnieniach w naszej branży. Najgłośniejsze ruch wykonało Activision-Blizzard, które postanowiło pożegnać kilkuset pracowników, a jednocześnie korporacja potwierdziła rekordowe wyniki.

Rape Day usunięte ze Steam. Valve zareagowało na grę o mordowaniu i gwałceniu kobiet

Valve nie zdecydowało się na szczęście na tak znaczący ruch, ale firma pożegnała 13 pełnoetatowych pracowników, a jednocześnie rozwiązano część umów z deweloperami zewnętrznymi.

Oficjalnie Valve nie tłumaczy tej decyzji, jednak podkreśla, że nie ma to żadnego wpływu na firmę i nie musimy oczekiwać jakichkolwiek zmian, jednak w Sieci nie brakuje głosów, według których szefowie podjęli trudne decyzje przez ostatnie porażki.

Jak wiadomo Steam Machines, Steam Link i Steam Controller nie cieszą się oczekiwanymi wynikami, a w zasadzie można powiedzieć, że trzy urządzenia są ogromną porażką dla całej korporacji. Był to bardzo kosztowny eksperyment dla Valve, który nie został dobrze przyjęty przez graczy, więc postanowiono zwolnić między innymi inżynierów zajmujących się sprzętem.

Należy na pewno zaznaczyć, że Valve nie zamknęło całego działu, więc bardzo możliwe, że mniejszy zespół będzie realizował nowy projekt.

Źródło: https://wccftech.com/13-employees-laid-off-from-valve/

Tagi: