Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.03.2019 22:30
The Riftbreaker bohaterka
1325V

The Riftbreaker zapowiedziane. Hack'n'slash połączony z survivalem od twórców X-Morph: Defense

Deweloperzy odpowiedzialni za X-Morph: Defense właśnie ujawnili swój nowy projekt. W The Riftbreaker śmiałkowie pokierują futurystycznym mechem i rozpoczną walkę z potężnymi przeciwnikami.

The Riftbreaker to połączenie hack’n’slasha i survivalu od EXOR Studios. W produkcji śmiałkowie wcielą się w odważną Kapitan, której zadaniem jest zbudowanie bazy na odległej planecie. Ashley S. Nowak podczas swojej misji może korzystać z potężnego kombinezonu do zadań specjalnych - „Mr. Riggs”.

CD Projekt informuje o próbie oszustwa

Akcja The Riftbreaker zaprowadzi graczy na sam koniec Drogi Mlecznej, gdzie jedna z tajemniczych planet jest niezwykle istotna dla ludzkości. To właśnie z tego powodu Kapitan Ashley S. Nowak wyrusza w niezbadane miejsce, gdzie ma stworzyć bazę i ułatwić kolonizację. Na nieszczęście protagonistki, tereny są przeładowane przeciwnikami, więc bohaterka jest zmuszona do wykorzystywania mecha-kombinezonu: Mr. Riggs potrafi przetrwać w bardzo trudnych warunkach, umożliwia stworzenie bazy, czy też zbiera surowce i próbki. Nowak dzięki skafandrowi może także przedzierać się przez szczeliny czasoprzestrzenne i podróżować w najodleglejsze miejsca we wszechświecie.

The Riftbreaker znajduje się aktualnie w produkcji, a deweloperzy nie zdradzają konkretnej daty premiery – na Steam widnieje tylko 2020 rok. Więcej informacji dotyczących gry poznamy w niedalekiej przyszłości, a zainteresowanych odsyłam do głównych cech ujawnionych przez wydawcę:

  • BUDUJ – Twoim zadaniem jest zbudować dwukierunkowy portal prowadzący na Ziemię i z powrotem. Ten wyrafinowany wynalazek potrzebuje ogromnych zasobów energii. Proste kolektory słoneczne i kilka ton stali to za mało, by go zasilić. By podołać misji, musisz zbudować skomplikowany system kopalń, rafinerii, elektrowni i obiektów badawczych.
  • ODKRYWAJ - Galatea 37 to nieznana planeta w pasie Sycorax, znajdująca się w przestrzeni Drogi Mlecznej. Zakrojone na szeroką skalę badania potwierdziły, że planeta nie tylko jest idealna do kolonizacji i zamieszkania, ale także jest istną kopalnią cennych minerałów. Buduj swoje struktury w miejscach bogatych w zasoby, tak by łatwo je transportować przy użyciu zaawansowanej technologii „rift”.
  • SPRÓBUJ PRZETRWAĆ – Pamiętaj, że swoimi działaniami zakłócasz naturalny porządek tego nieznanego Ci ekosystemu. Jesteś intruzem i stanowisz zagrożenie. Zadbaj więc o solidny system defensywny. Wznoś solidne mury, zasieki i wieżyczki obronne, ponieważ ataki wroga będą się nasilać z każdym kolejnym dniem. Staw czola tysiącom wrogich stworzeń dążących do wyeliminowania Cię z ich terytorium.
  • RĄB, ĆWIARTUJ I STRZELAJ - Mr. Riggs wyposażony jest w szereg potężnych broni i umiejętności, które pozwolą Ci zmierzyć się z bezlitosnymi bestiami. Bądź czujny i zawsze gotowy do walki, bo te agresywne istoty będą tylko czekały na każdy Twój fałszywy ruch.
  • ZBIERAJ I BADAJ NIEZWYKŁE ARTEFAKTY – Z truchła pokonanych bestii wydobędziesz cenne materiały do badań i rzadkie surowce. Wykorzystaj wszystko, co tylko możesz do niezbędnych badań i tworzenia nowych technologii, a także budynków, broni i sprzętu. Obserwuj środowisko za pomocą specjalnych czujników i korzystaj z kopalń, aby wydobywać na powierzchnię bezcenne skarby.  
  • ANALIZUJ – Wykorzystuj zebrane już próbki do badań nad nowymi technologiami. Pomogą Ci one w rozbudowie bazy, broni i Mecha-kombinezonu, a także udoskonaleniu istniejących już systemów obronnych.
  • KONSTRUUJ - Mr. Riggs jest w pełni konfigurowalny, można go modyfikować i ulepszać. Korzystaj z opracowanych już wzorców, aby opierać się na nich przy tworzeniu do niego nowych części i broni. Im lepsze jakościowo materiały, tym lepsze właściwości sprzętu. Każdy wykonany przez Ciebie przedmiot będzie miał unikalne atrybuty. 
  • UCZESTNICZ W INTERAKTYWNYM STREAMIE – Riftbreaker ma wbudowaną integrację z najpopularniejszymi platformami streamingowymi. Widzowie streama mogą aktywnie uczestniczyć w Twojej rozgrywce na wiele sposobów, np. poprzez głosowanie na wysłanie w Twoim kierunku kolejnych fal wrogów, wywoływanie klęsk żywiołowych (takich jak tordnado), czy poprzez wspieranie Cię zasobami.
  • WYKORZYSTAJ PEŁNĄ MOC SILNIKA SCHMETTERLING - Gra jest tworzona z wykorzystaniem najnowszej wersji opracowanego przez EXOR Studio silnika Schmetterling 2.0, który był wcześniej używany do tworzenia X-Morph: Defense i Zombie Driver. Narzędzie zapewnia płynną rozgrywkę, z wykorzystaniem wszystkich możliwości sprzętu gracza - nieograniczoną liczbę klatek na sekundę, wsparcie dla monitorów panoramicznych, konfigurowalne elementy sterujące i wiele innych.
  • DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI GRY – wszyscy gracze zainteresowani dalszym postępem prac nad tytułem i chcący mieć aktywny udział w jego tworzeniu mogą dołączyć do społeczności na Discordzie, Facebooku lub Twitterze i pomóc sprawić, by Riftbreaker stał się jeszcze lepszy.

Na deser zobaczcie zwiastun oraz zerknijcie do galerii – screeny w lepszy sposób prezentują produkcję.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Exor Studios screeny The Riftbreaker zapowiedź zwiastun