Paweł Musiolik Paweł Musiolik 08.03.2019 11:16
Serial Władca Pierścieni. Poznaliśmy czas i miejsce akcji
2605V

Serial Władca Pierścieni. Poznaliśmy czas i miejsce akcji

Władca Pierścieni od Amazonu tworzony jest z rozmachem i gigantycznym budżetem. Nie wiemy jednak o nim zbyt wiele, dlatego każdy strzęp informacji przyjmujemy z otwartymi rękoma.

Amazon po zakupie praw do Władcy Pierścieni od razu zaznaczył, że poruszone zostaną historie nieobecne w popkulturze. Na serial przeznaczono ogromny budżet, co ma pozwolić na sprostanie oczekiwaniom fanów.

Tolkien na zwiastunie. Biograficzny dramat o twórcy Władcy Pierścieni

Kwestią do tej pory nierostrzygniętą był czas i miejsce akcji. Jedną z teorii była ta o opowiedzeniu historii młodego Aragorna. Możemy to jednak odłożyć na półkę. Na oficjalnym profilu serialu na Twitterze pojawił się wpis z mapą Śródziemia.

Na niej widzimy wyspę Númenor, co od razu umiejscawia akcję w Drugiej Erze. Czas, w którym królestwo Numenoru kwitło, Elrond zakładał Rivendell, a Khazad-dûm było w erze największego rozkwitu. Erę znaczą dwa największe wydarzenia - upadek królestwa, które rzuciło wyzwanie Valarom oraz wykucie Pierścieni Władcy, co doprowadziło ostatecznie do walki Ostatniego Przymierza z Sauronem.

Trzeba przyznać, że wybór nad wyraz dobry. Na serial tym samym czekam ciut mocniej niż do tej pory. A wy?

Źródło: https://twitter.com/LOTRonPrime

Tagi: Amazon Prime władca pierścieni