Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.03.2019 20:16
Xbox Game Pass PC
1119V

Xbox Game Pass ma wkrótce trafić na PC

Xbox Game Pass świętuje kolejne sukcesy na Xboksie One, a według najnowszych doniesień usługa ma wkrótce zadebiutować na komputerach osobistych. Gracze otrzymają pełny dostęp do tej świetnej propozycji Microsoftu.

Phil Spencer oficjalnie zapowiedział, że zamierza wprowadzić Xbox Game Pass na wszystkie urządzenia, a w ubiegłym roku Satya Nadella wspomniał o wrzuceniu usługi na komputery osobiste. Wiele na to wskazuje, że propozycja już wkrótce wyląduje na drugiej platformie.

Xbox Game Pass z nowymi grami! Just Cause 4 to początek

Brad Sams – dziennikarz Thurrott.com – jest przekonany, że Xbox Game Pass już wkrótce trafi na PC, a Halo: The Master Chief Collection ma zachęcić klientów do abonamentu. Gra podobno powstaje od dawna, miała już kilkukrotnie zadebiutować na komputerach osobistych,ale Microsoft chce mieć pewność, że tytuł będzie błyszczał w dniu premiery i właśnie z tego powodu zdecydowano się na opóźnienie.

Redaktor uważa, że kluczowym wydarzeniem jest zbliżający się Inside Xbox – Microsoft już potwierdził, że jednym z głównych tematów imprezy będzie właśnie Halo: The Master Chief Collection, więc pokazanie gry na PC wydaje się pewniakiem.

Jeśli przypuszczenia Samsa mają zostać potwierdzone, to już w przyszłym tygodniu powinniśmy poznać szczegóły Xbox Game Pass na PC lub nawet możemy liczyć na premierę usługi... Zdaniem przedstawiciela Thurrott.com, Microsoft przygotowuje szereg gier dla XGP na komputery osobiste – w tym między innymi serię Age of Empires.

Warto zaznaczyć, że już teraz niektóre tytuły z Xbox Game Pass działają na PC dzięki Xbox Play Anywhere, jednak pełna premiera pozwoli klientom korzystać ze wszystkich dóbr propozycji.

Źródło: https://www.thurrott.com/xbox/201915/master-chief-xbox-and-the-pc-gamepass-story

Tagi: Halo: The Master Chief Collection pc xbox game pass