SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.02.2019 07:00
Obsidian Entertainment The Outer Worlds
1237V

Obsidian Entertainment pracuje nad 2 tajnymi grami dla Xbox Anaconda

Obsidian Entertainment nadal kończy prace nad The Outer Worlds oraz Pillars of Eternity II, ale deweloperzy mogą bez najmniejszego problemu patrzeć w dalszą przyszłość. Twórcy rozwijają już dwie nowe produkcje, które trafią pewnie na nowego Xboksa.

Microsoft w ubiegłym roku dołączył do swojej rodziny wiele zespołów, a jedną ze sporych niespodzianek jest Obsidian Entertainment. Twórcy mocnych RPG-ów postanowili pracować dla Phila Spencera i wiele na to wskazuje, że studio nie może narzekać.

The Outer Worlds. Grafiki koncepcyjne i rozmowa z twórcami odpowiedzialnymi za Fallout

Feargus Urquhart udzielił wywiadu redakcji Game Informera, która wciąż promuje i przedstawia informacje dotyczące The Outer Worlds. Dyrektor generalny Obsidian Entertainment zarysował bardzo ciekawą sytuację, ponieważ jego studio składa się tak naprawdę z kilku zespołów, które mogą pracować nad dużymi tytułami.

Aktualnie Obsidian Entertainment posiada cztery formacje – większość pracowników kończy rozwój The Outer Worlds, mała część pracuje nad Pillars of Eternity 2: Deadfire (konsolowe wydanie) i jednocześnie dwa zespoły rozpoczęły przygotowanie zupełnie nowych tytułów. Mogę śmiało przypuszczać, że te świeże pozycje trafią już na nową generację – w końcu Microsoft na tegorocznym E3 ma pokazać konsole.

Urquhart jednocześnie zaznaczył, że niezależnym deweloperom jest coraz trudniej na rynku, ponieważ gry kosztują dużo, trudno jest stworzyć wielką pozycję bez odpowiedniego wsparcia i na początku 2018 roku Obsidian Entertainment tak naprawdę nie wiedziało, w którą stronę ma podążać. Przez lata studio rozmawiało z wieloma wydawcami, jednak w końcu firma musiała podjąć ważną decyzję i teraz deweloperzy mogą w spokoju rozwijać duże tytuły.

CEO nie potwierdził daty premiery The Outer Worlds, ale jednocześnie zaznaczył, że twórcy kończą pracę i zajmują się teraz polerowaniem produkcji. Urquhart jest nawet przekonany, że Obsidian stworzyło świat, który mamy z wielką przyjemnością odkrywać, a nawet zasugerował możliwość przygotowania kontynuacji.  

Mateusz i Emil – dzięki za link!

Źródło: https://www.gameinformer.com/exclusive-video/2019/02/27/obsidians-ceo-on-microsofts-purchase-and-the-outer-worlds-future

Tagi: microsoft Obsidian Entertainment xbox one xbox scarlett