SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.02.2019 18:07
Kapitan Marvel. Rotten Tomatoes cenzuruje oceny użytkowników. Zmiany w portalu
3122V

Kapitan Marvel. Rotten Tomatoes cenzuruje oceny użytkowników. Zmiany w portalu

Okazuje się, że fani uniwersum Marvela nie mają prawa do wyrażania swojego niezadowolenia - przynajmniej na bardzo popularnej platformie Rotten Tomatoes.

Rotten Tomatoes to filmowy odpowiednik Metacritic - najbardziej popularne miejsce, w którym można śledzić oceny, jakie zdobywa w anglojęzycznych serwisach dane kinowe dzieło.

W przypadku filmu Kapitan Marvel, który zadebiutuje w USA 6 marca (w polskich kinach 8 marca), wyłączono ocenę "Chcę zobaczyć", która spadła na moment poniżej 40%. Widzowie wyrażali w ten sposób dezaprobatę m.in. przeciwko ideom przekazywanym w wywiadach przez aktorów grających w Kapitan Marvel. Aktorka odgrywająca tytułową rolę stwierdziła ostatnio, że jest zdegustowana faktem, że recenzentami filmowymi są głównie białoskórzy mężczyźni.

Zarząd Rotten Tomatoes tłumaczy, że kasując w ogóle ocenę "chcę zobaczyć" od użytkowników chroni się w ten sposób przed "atakami trolli". Rotten Tomatoes zapowiedziało, że usunie ocenę "chcę zobaczyć" w przypadku każdego nowego filmu. Zapewne następnym krokiem będzie niestety wyłączenie ocen użytkowników już po premierze danego filmu.

Przy okazji rzućcie okiem na najnowszą, opublikowaną dzisiaj zajawkę Kapitan Marvel.

Źródło: https://www.rottentomatoes.com/m/captain_marvel

Tagi: film kapitan marvel kino rotten tomatoes