SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.02.2019 09:32
PlayStation 5. Kolejny patent Sony dotyczy Wstecznej Kompatybilności
10312V

PlayStation 5. Kolejny patent Sony dotyczy Wstecznej Kompatybilności

Od początku lutego wiele wskazuje na to, że Sony szykuje w PlayStation 5 funkcję Wstecznej Kompatybilności. Najnowsze przecieki potwierdzają taką wersję.

Sony zarejestrowało na rynku japońskim nowe zgłoszenia patentowe. Pogłoski o wstecznej kompatybilności PlayStation 5 stają się jeszcze bardziej prawdopodobne.

Wsteczna Kompatybilność PlayStation 5

Sony Interactive Entertainment zarejestrowało wczoraj patent związany z następującą funkcją: 
"emulacja operacji starszego interfejsu bus dla wstecznej kompatybilności".

Autorem patentu jest Mark Cerny, główny architekt PlayStation 4. Spekuluje się, że Mark Cerny jest również głównym inżynierem pracującym przy PlayStation 5.

Zarejestrowany w Japonii patent ma pozwalać Sony na radzenie sobie z problemami z odpalaniem starszych aplikacji na urządzeniu nowej generacji. Metoda, którą przyjęło Sony pozwala na emulację odpowiedniej operacji typu bus dla starszych programów. Metoda pozwala też na łatwe dostosowanie wydajności takiej aplikacji.

Obecnie większość ekspertów i analityków zgadza się, że wsteczna kompatybilność PlayStation 5 będzie jedną z najważniejszych funkcji szykowanej konsoli. Większość analityków spodziewa się ujawnienia PlayStation 5 jeszcze w 2019 roku.

Źródło: https://www.j-platpat.inpit.go.jp/web/PU/JPA_H31505046/23C0ECC1DA1FEA581AE143E9D6817708

Tagi: playstation playstation 5 wsteczna kompatybilność