Paweł Musiolik Paweł Musiolik 21.02.2019 15:39
Cywilizacja 6 na Switchu doczeka się dwóch dodatków
853V

Cywilizacja 6 na Switchu doczeka się dwóch dodatków

Sid Meier's Civilization VI na Switchu sprzedaje się nad wyraz dobrze, co potwierdziło Take Two w ostatnim raporcie finansowym. Wynik ten będzie jeszcze lepszy, bo w planach jest wydanie obu dodatków.

Z odbioru szóstej Cywilizacji na Switcha, Take Two oraz 2K Games mogą być bardziej niż zadowoleni. Ekipa Aspyr, która przeniosła produkcję na konsolę Nintendo, odwaliła kawał dobrej roboty.

2K Games zmienia zapisy licencji w Cywilizacji 6. Wściekli gracze bombardują grę negatywnymi ocenami

Ta sama ekipa nieopatrznie wygadała się na Reddicie, że oba dodatki - Rise and Fall oraz Gathering Storm - trafią do wersji na Switcha. Jeden z pracowników w dyskusji na temat gry przyznał, że deweloper pracuje nad przeniesieniem obu dodatków. Po czym... komentarze skasował, rozumiejąc, że nie powinien tego pisać.

Kwestią czasu pozostaje więc potwierdzenie obu rozszerzeń na konsolę Nintendo. Rise and Fall wniosło do gry 9 przywódców i 8 nowych nacji, do tego 14 budynków, 8 cudów świata, 7 cudów naturalnych, 4 jednostki, 3 kolejne rodzaje zasobów, 2 nowe dystrykty oraz 2 ulepszenia. Nowością jest też system er i interwencji kryzysowych, razem z systemem lojalności.

Największą nowością drugiego rozszerzenia, Gathering Storm, są katastrofy naturalne, poza którymi do gry wprowadzane jest ponownie 9 liderów i 8 nowych cywilizacji. Do tego instytucja Kongresu Światowego oraz nową erę - informacyjną.

 

Tagi: 2K Games Civilization VI: Rise and Fall Firaxis Games nintendo switch Sid Meier's Civilization VI

Nie przegap