Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.02.2019 09:42
Huawei nie potrzebuje USA. "Oni nas nie zniszczą. Świat nie może nas porzucić"
4114V

Huawei nie potrzebuje USA. "Oni nas nie zniszczą. Świat nie może nas porzucić"

Wojna rządu amerykańskiego rządu i Huawei się nasila. Stawką są obecnie intratne europejskie rynki.

Huawei nie zamierza siedzieć cicho i dalej zbierać batów od Amerykanów. Ren Zhengfei, szef ogromnego chińskiego koncernu powiedział w wywiadzie dla BBC, że nie boi się działań USA i że "Stany Zjednoczone nie zniszczą jego firmy".

Nasila się wojna USA z Huawei

"Ameryka nie reprezentuje całego świata. Huawei może robić dalej dobry biznes z innymi krajami. (...) Nawet jeśli uda im się przekonać inne kraje, możemy zmniejszyć trochę skalę naszych działań" - powiedział prezes Huawei.

Ten "dobry biznes" to przede wszystkim rozbudowa kluczowej infrastruktury telekomunikacyjnej i sieci 5G. "Świat nie może nas porzucić, bo jesteśmy najbardziej zaawansowani" - stwierdził w rozmowie z BBC prezes Huawei.

Obecnie wiele firm czeka na decyzje rządu w kwestii dalszej współpracy z Huawei. Wiele korporacji chciałyby kontynuować rozwijanie swojej infrastruktury wraz z chińską korporacją.

Warto w tym kontekście wspomnieć o polskim kontekście. W styczniu doszło do aresztowania ważnego pracownika polskiego oddziału Huawei oraz byłego funkcjonariusza ABW. Dziś RMF FM podał, że Piotr D. miał przekazywać Chińczykom informacje dotyczące budowanego przez polskich naukowców tajnego projektu dotyczącego bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych. "Była to wiedza bardzo istotna dla Chińczyków" - czytamy w raporcie RMF FM.

Źródło: https://www.bbc.com/news/business-47274679

Tagi:

Nie przegap