SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.02.2019 20:52
Wojna USA z Huawei trwa. Apel do europejskich krajów
2613V

Wojna USA z Huawei trwa. Apel do europejskich krajów

Huawei ma ostatnio ogromne problemy wizerunkowo-prawne. Nie dość, że w Polsce doszło do aresztowania kluczowego pracownika tej korporacji, to Huawei bombarduje jeszcze amerykański rząd.

Mike Pompeo, sekretarz stanu USA, ostrzegał w poniedziałek europejskie kraje przed niebezpieczeństwami płynącymi ze współpracy z Huawei.

Aresztowania pracowników Huawei w Polsce

W szczególności Mike Pompeo zwrócił się z apelem do Węgier, aby przestały rozbudowywać strategiczną infrastrukturę sieciową w oparciu o chiński hardware.

Wg amerykańskiego rządu obecność Huawei w europejskich krajach zagraża ich bezpieczeństwu i utrzymywaniu dobrych stosunków z USA.

"Co jest niezwykle ważne, to przekazanie informacji o ryzyku, które wiąże się z obecnością Huawei w tych krajach. Mowa tu o konkretnych zagrożeniach dla ludzi, dla ich prywatności i ryzyko tego, że Huawei wykorzysta zgromadzone dane do zaszkodzenia Węgrom.

(...) Wykorzystywanie przez kraje sprzętu Huawei sprawia, że trudniej nam nawiązać z nimi partnerstwo" - powiedział Mike Pompeo.

Stany Zjednoczone naciskają na to, by kraje z całego świata zrezygnowały ze współpracy z Huawei przede wszystkim w budowie 5G, sieci bezprzewodowej nowej generacji.

Źródło: https://edition.cnn.com/2019/02/11/tech/huawei-mike-pompeo-hungary/index.html

Tagi: chiny Huawei kontrowersje smartfony telefony usa