SKLEP
Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 16.02.2019 17:18
Project xCloud, gry Xbox
1375V

Project xCloud może działać ze wszystkimi grami Xbox One

Project xCloud ma być przełomem w branży gier wideo, ale zasób informacji, jakie otrzymujemy na jego temat, jest bardzo ubogi. Organizatorzy GDC rzucili trochę światła na całą inicjatywę. 

Project xCloud to nadchodząca usługa strumieniowania gier na wszystkie urządzenia, której twórcami są ludzie z ekipy Microsoft. Informacje na jej temat są bardzo dawkowane, a gracze mogą głównie spekulować. 

Aż dziesięć gier zniknie z Xbox Game Pass w lutym

Dzięki opisowi zamieszczonemu na stronie Game Developers Conference (GDC), które odbędzie się w dniach 18 - 22 marca, dowiadujemy się kilku ciekawych informacji na temat dostępności gier w usłudze.

Jak możemy wyczytać na stronie organizatora targów, każda gra konsolowa dostępna obecnie w sklepie Microsoft Store na Xboksie będzie mogła być strumieniowana na urządzeniach mobilnych. Uczestnicy konferencji dowiedzą się więcej na temat wyglądu usługi, adaptacji gier oraz innych, nieznanych wcześniej, specyfikacji nadchodzącego serwisu. 

Opis pozwala spojrzeć na całe przedsięwzięcie przez różowe okulary. Należy pamiętać jednak, że EA również pracuje nad własną usługą streamingu gier i może to uszczuplić bibliotekę dostępności produkcji w Project xCloud. 

Więcej szczegółów wypłynie do ogólnego obiegu prawdopodobnie po targach, gdy to uczestnicy będą chcieli podzielić się informacjami z resztą świata. Pozostaje czekać i liczyć na to, że wszystko zakończy się pozytywnie. 

 

Źródło: https://www.windowscentral.com/project-xcloud-should-let-you-stream-native-console-games-everywhere

Tagi: microsoft project xcloud streaming