Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 16.02.2019 14:38
Minecraft, Mobile, Zarobki
1801V

Minecraft w wersji mobilnej bije rekordy

W tym roku Minecraft obchodzi dziesiąte urodziny. Microsoft wciąż dopieszcza swoją kurę znoszącą złote jajka, a gracze zdają się to doceniać. Pokazuje to rekordowy przychód, który w ciągu ostatniego roku wygenerowała mobilna wersja hitowej produkcji. 

W Minecrafta chętni mogą zagrać na prawie każdej dostępnej platformie. Nie powinno to dziwić, albowiem zabawa w układanie klocków sprawdza się we wszystkich formułach i wciąż odnosi sukcesy. Tezę potwierdzili w zeszłym roku gracze mobilni, którzy zagwarantowali właścicielom marki rekordowy przychód. 

Minecraft. W klockowy hit gra aż 91milionów graczy miesięcznie!

Minecraft w wersji na komórki przyniósł w zeszłym toku aż 110 milionów dolarów. Składają się na to zakupy aplikacji w App Store oraz sklepie Google Play, a także wydatki w samej grze. Był to wzrost o około 7 milionów względem roku 2017 (103 miliony). 

Prawie połowę całej kwoty zapewnili gracze z USA, którzy wygenerowali 48% przychodów. Zaraz za nimi uplasowali się kolejno ci z Wielka Brytanii (6,6%) oraz Japonii (5%).

Jak informuje Sensor Tower, od premiery smartphone'owej wersji gry w 2014 roku, na konto właścicieli wpłynęło prawie pół miliarda dolarów. Poprzedni rok był dowodem na to, że fenomen układania klocków wciąż nie zanika, a co więcej, przynosi coraz większe zyski. 

Źródło: https://variety.com/2019/gaming/news/minecraft-mobile-best-year-1203141016/

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios minecraft

Nie przegap