Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.02.2019 14:00
Sony PlayStation 5 Gry Narracyjne
1592V

Sony będzie kontynuować rozwój gier nastawionych na historie

Japońska korporacja na aktualnej generacji zapewniła graczom wiele kapitalnych produkcji nastawionych na fabułę i Sony nie zamierza zmienić dobrych przyzwyczajeń. Firma na kolejnej generacji również zapewni mocne gry z kapitalnymi fabułami.

Na PlayStation 4 zagraliśmy w między innymi God of War, Spider-Mana, Shadow of the Colossus, Detroit: Become Human, Horizon Zero Dawn, czy też Persona 5. Każdy z wymienionych tytułów zapewnił świetną opowieść na wiele godzin i Sony zamierza kontynuować ten pozytywny trend na następnej generacji.

Sony tłumaczy decyzję dotyczącą opuszczenia E3. PlayStation 5 może zostać pokazane w lutym

Shawn Layden podczas rozmowy z dziennikarzem Game Informera podkreślił, że chociaż Sony nie jest źle nastawiony do tworzenia gier sieciowych rozwijanych stopniowo, to jednak korporacja nie może zrezygnować z historii.

Prezes Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios nie ukrywa, że w tym wypadku niezbędne jest przygotowywanie różnych gier, ale jego korporacja wzięła sobie za cel kreowanie najlepszych narracyjnych produkcji.

„Mamy jednych z najlepszych scenarzystów w branży, którzy pracują nad projektami Worldwide Studios. Czy to w Sucker Punch, Sony Bend tworzące Days Gone i oczywiście Naughty Dog i Santa Monica Studios. Sądzę, że w tym jesteśmy wyjątkowo mocni.”

Korporacja z Japonii podjęła świadomą decyzję dotyczącą skupienia się na opowieści, narracji oraz świecie i Layden zaznacza, że Sony jest z tego bardzo dumne:

„Jesteśmy z tego bardzo dumni. Będziemy nadal kreować nasze marki w tym zakresie.”

Należy przy tym zaznaczyć, że Sony nie rezygnuje z esportu, czy też tytułów nastawionych na model biznesowy gra-jako-usługa. Wszystko zależy od odpowiedniego projektu – Layden mówi wprost: akurat w tych obszarach aktualnie firma nie osiągnęła oczekiwanych wyników, ale w przyszłości wszystko może się wydarzyć. Japończycy są chętni nawet do współpracowania z zewnętrznymi studiami, lecz wszystko zależy od produktu.

Źródło: https://gamingbolt.com/we-will-continue-to-make-narrative-driven-single-player-games-says-playstation-boss

Tagi: playstation 4 PlayStation 5 Shawn Layden sony