SKLEP
Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 09.02.2019 19:43
Walka Nintendo z uzależnieniem od gier
704V

Nintendo zamierza wspierać walkę z uzależnieniem od gier wideo

Uzależnienie od gier wideo to w ostatnich miesiącach gorący temat. Prezes Nintendo przekazał, w jaki sposób należy walczyć z niebezpieczną przypadłością.

Branża gier przeżyła delikatne trzęsienie, gdy w czerwcu ubiegłego roku Światowa Organizacja Zdrowia uznała uzależnienie od gier za zaburzenie chorobowe. Osoby, u których stwierdzono tę przypadłość, charakteryzuje konieczność grania przeważająca nad pozostałymi czynnościami dnia codziennego. 

Nintendo pracuje nad rozwojem abonamentu Switch Online

Głos w sprawie zabrało całe mnóstwo osób ściśle związanych z gamingiem, a temat wciąż utrzymuje się na świeczniku. Przy każdej okazji, twórcy i wydawcy gier zasypywani są lawiną pytań dotyczących ich sposobów na obniżenie stopnia uzależnienia wśród graczy. 

O swojej perspektywie opowiedział aktualny prezydent Nintendo, Shuntaro Furukawa

Myślę, że problem uzależnienia od gier jest spowodowany nadmiernym podleganiu im, a nie samym graniem. Jedną z rzeczy, które zrobiliśmy jako firma, było zaimplementowanie funkcji, pozwalających rodzicom śledzić czas, jaki ich dzieci przeznaczają na granie. Myślę, że dobrym sposobem na walkę z problemem nadmiernego korzystania z gier jest sięganie po tego typu udogodnienia, a przy tym zwiększanie świadomości ogółu.

Wspomniana funkcja to autorska aplikacja Nintendo - Switch Parental Controls, która daje rodzicowi możliwości nałożenia dziennego limitu na czas spędzony przy Pstryku.

Źródło: https://variety.com/2019/gaming/news/nintendo-president-talks-gaming-addiction-1203132614/

Tagi: nintendo switch switch parental controls