Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 09.02.2019 15:31
Furukawa rozwój Switch Online
1343V

Nintendo pracuje nad rozwojem abonamentu Switch Online

Liczba subskrypcji Nintendo Switch Online przekroczyła niedawno 8 milionów. Obecny prezes Nintendo, Shuntaro Furukawa, wziął udział w panelu Q&A, podczas którego zdradził kilka szczegółów dotyczących wspomnianej usługi.

Nintendo udostępniło do publicznego wglądu Q&A dotyczące zarządzania korporacyjnego, w którym udział wzięli wysoko postawieni członkowie firmy. W zapisie rozmowy, oprócz informacji na tle administracyjnym, dostaliśmy możliwość zapoznania się z perspektywą dalszego rozwoju abonamentu Switch Online.

Nintendo potwierdza: Nintendo Switch otrzyma w tym roku wciąż niezapowiedziane gry

Sieciowa usługa od Nintendo zaliczyła ostatnio znaczny wzrost za sprawą Super Smash Bros. Ultimate. Nie jest to w żadnym stopniu zaskakujące, ponieważ pomimo genialnego trybu dla pojedynczego gracza, produkcja pokazuje pełnię możliwości dopiero przy rozgrywce online.

Shuntaro Furukawa zdradził, że ogólnie wyniki sprzedażowe są pozytywne, jednak zaszła pewna zmiana względem końcówki ubiegłego roku. Aktualnie mamy do czynienia z tendencją rosnącą, jeśli chodzi o zakup krótszych subskrypcji - najczęściej miesięcznych. W październiku zeszłego roku ponad 50% abonamentów zawierało się w formule rocznej. Prezes Nintendo podkreślił, że ważne jest dla niego, aby członkowie korzystali z abonamentu, nie dając mu wygasnąć. 

Zarząd Nintendo planuje zwiększyć atrakcyjność rocznych subskrypcji, aby zachęcić do niej jak największą ilość graczy. Firma chce w ten sposób budować długie i trwałe relacje ze swoimi użytkownikami. Furukawa obiecuje, że wszyscy dają z siebie wszystko, aby rozwój usługi szedł w jak najlepszym kierunku. 

Źródło: https://www.nintendo.co.jp/ir/pdf/2019/190208e.pdf

Tagi: ninendo switch Nintendo Switch Online Shuntaro Furukawa