Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.02.2019 17:47
PlayStation 4 Xbox One Baldur’s Gate Icewind Dale Neverwinter Nights
3827V

Baldur’s Gate, Icewind Dale, Planescape: Torment i Neverwinter Nights trafią na konsole!

Skybound Games i Beamdog potwierdziły prace nad przeniesieniem klasycznych RPG-ów na konsole. Gracze jeszcze w tym roku zagrają w między innymi świetne przygody z serii Baldur’s Gate. Lista nadciągających tytułów wygląda imponująco.

Skybound Games i Beamdog zapewnią sporo przyjemności wszystkim sympatykom RPG-ów. Firmy wspólnymi siłami zamierzają przygotować serię „ulepszonych edycji” znanych produkcji i wszystkie gry mają trafić na „konsole” w 2019 roku.

Neverwinter Nights: Enhanced Edition debiutuje na PC w pudełkowym wydaniu

Baldur’s Gate, Baldur’s Gate ll, Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear, Icewind Dale, Planescape: Torment i Neverwinter Nights trafią w 2019 roku na konsole. Aktualnie firmy nie wspominają dokładnie o platformach, ale możemy się spodziewać, że produkcje zawędrują na PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switcha.

Beamdog jest znane z przygotowania poprawionych edycji klasycznych RPG-ów, które powróciły w ostatnich miesiącach na komputery osobiste – deweloperzy zajęli się między innymi wskrzeszeniem Baldur’s Gate, Neverwinter Nights i Planescape: Torment.

Skybound Games w przeciągu następnych miesięcy przedstawi dokładne informacje dotyczące platform, cen oraz zawartości pudełek – szczególnie ważna jest ta ostatnia wiadomość, ponieważ możemy mieć pewność, że gry wylądują na półkach sklepowych.

Nie możemy pewnie w tym wypadku liczyć na pełne odrestaurowanie historii, ale pewnie znajdą się chętni, którzy zdecydują się zakosztować w typowym „Enhanced Edition”. W przypadku wspomnianego Neverwinter Nights: Enhanced Edition na PC otrzymaliśmy:

  • Ulepszony silnik graficzny korzystający z nowych efektów graficznych, nowego interfejsu oraz rozdzielczości do 4K
  • Pełna wsteczna kompatybilność z zapisami i modami do oryginalnej wersji
  • Pełny dostęp do narzędzi moderskich
  • Rozszerzenia i dodatki: Shadows of Undrentide, Hordes of the Underdark, Kingmaker, ShadowGuard, Witch’s Wake, Infinite Dungeons, Wyvern Crown of Cormyr oraz Pirates of the Sword Coast.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Baldur’s Gate Beamdog neverwinter nights Planescape: Torment Skybound Games