Paweł Musiolik Paweł Musiolik 07.02.2019 13:50
dragons dogma online art
764V

Producent Devil May Cry 5 wolał stworzyć przygody Dantego zamiast Dragon's Dogma 2

Dragon's Dogma 2 mogło powstać, ale Hideaki Itsuno, odpowiedzialny m.in. za ten tytuł, wolał zabrać się za Devil May Cry 5, które pojawi się już za miesiąc.

Dragon's Dogma to jedna z bardziej cenionych gier Capcomu z poprzedniej generacji konsol. Stoi za nią Hideaki Itsuno, odpowiedzialny także za serię Devi May Cry. I to właśnie ta druga była mu bliższa sercu, gdy przyszło decydować o tworzeniu kontynuacji którejś z nich.

Nowe demo Devil May Cry 5 już dostępne. 18 minut rozgrywki

Informacji na ten temat dostarczył nam serwis VG247, który miał okazję porozmawiać z Itsuno w trakcie jednego z przedpremierowych pokazów gry. Redaktor prowadzący wywiad zapytał go o kontynuację Dragon's Dogma, na co Itsuno odparł:

Gdy pojawiły się pomysły stworzenia DMC 5, udałem się do Kenzo Tsujimoto (założyciel Capcomu) mówiąc - chcę zrobić albo Devil May Cry 5 albo Dragon's Dogma 2. Kenzo odpowiedział - ok, zrób to, co chcesz zrobić. Zastanowiłem się i wybrałem DMC5.

Nie oznacza to jednak, że Dragon's Dogma 2 nie powstanie. Wydaje się nawet, że Itsuno zasugerował, że prędzej czy później takowa gra powstanie.

Jesteśmy na końcowym etapie prac nad DMC 5. Mam mnóstwo pomysłów w temacie Dragon's Dogma 2, ale wpierw trzeba skończyć jedno. Samych pomysłów mam wiele, myślę nad czterema projektami w jednym momencie.

Ale jest różnica między tym, co chciałbym zrobić, a tym, co powinienem.Na ten moment rozpoczynam pracę nad kolejnym projektem, ale nie mogę zdradzić szczegółów. Niemniej, bardzo czekam by nad nim pracować.

Miejmy więc nadzieję, że doczekamy się Dragon's Dogma 2. Najlepiej na konsolach nowej generacji ,w oparciu o RE Engine, który pokazuje pazur jeśli chodzi o grafikę i efekty wizualne. Z nimi, DD2 może wyglądać niesamowicie.

Na razie jednak pozostaje fanom akcji czekać na premierę Devil May Cry 5, którą zaplanowano na 8 marca. W PS Store i sklepie Microsoftu znajdziecie za to nowe demko.

Źródło: https://www.vg247.com/2019/02/07/dragons-dogma-2/

Tagi: Capcom Devil May Cry 5 dragon's dogma 2