Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.02.2019 08:00
Ruchome piaski na Netflix znamy datę premiery i oglądamy Zwiastun
2325V

Ruchome piaski na Netflix. Zwiastun i data premiery

Netflix przedstawił szczegóły serialu na podstawie bestsellerowej powieści zatytułowanej „Ruchome piaski”. Produkcja będzie dostępna już wkrótce i dzisiaj możemy spojrzeć na pierwszy zwiastun.

Netflix w ostatnich dniach skupiał się na promocji produkcji na luty, ale najwidoczniej najwyższy czas na zaprezentowanie projektów, które trafią do widzów w późniejszym terminie. „Ruchome piaski” zostaną udostępnione dopiero 5 kwietnia.

Titans 2 na Netflix! Firma kontynuuje współpracę z DC

Serial przedstawi losy młodej dziewczyny, która zostaje oskarżona o morderstwo. Sytuacja jest kłopotliwa, ponieważ podczas jej procesu pojawiają się nowe wątki prezentujące historię z zupełnie nowej strony:

„Po tym, jak w prywatnej szkole podstawowej w prestiżowej dzielnicy Sztokholmu dochodzi do strzelaniny, Maja Norberg - zwyczajna uczennica liceum - zostaje oskarżona o morderstwo. W trakcie procesu, oprócz faktów na temat tragicznego dnia, na jaw wychodzą także informacje o jej związku z Sebastianem Fagermanem i jego dysfunkcyjnej rodzinie.”

Sporą ciekawostką jest na pewno fakt, że „Ruchome piaski" to pierwszy oryginalny serial platformy wyprodukowany w Szwecji, a autorzy przygotowali historię na podstawie bestsellerowej, wydanej w 26 krajach powieści Malin Persson Giolito – książka została „Najlepszą Nordycką Powieścią Kryminalną” 2016 roku.

W serialu wystąpią m.in. Hanna Ardéhn w roli Mai oraz Felix Sandman w roli Sebastiana. Serial reżyserują Per-Olav Sørensen (Nobel, Bitwa o ciężką wodę) i Lisa Farzaneh (Arne Dahl, Det som göms i snö). Scenariusz napisała Camilla Ahlgren (Most nad Sundem). Producentami wykonawczymi są Pontus Edgren (Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął) oraz Martina Håkansson. Za produkcję odpowiada Fatima Varhos (Sanctuary, Więcej niż Bergman) i Frida Asp (Bonus Family, The Simple Heist) z FLX.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: data premiery Netflix ruchome piaski serial zwiastun

Nie przegap