Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.01.2019 08:06
Operencia The Stolen Sun nie na Steam Epic Games Store i Xbox One
1057V

Operencia: The Stolen Sun znika ze Steam. Gra trafi na Epic Games Store i Xboksa One

Epic Games nie przejmuje się krytyką graczy. Firma zgarnęła kolejną produkcję, która w pierwotnym planie miała trafić na Steam. Operencia: The Stolen Sun wskoczy do sklepu twórców Fortnite oraz na Xboksa One.

Deweloperzy Operencia: The Stolen Sun ogłosili nawiązanie współpracy z Xboksem oraz Epic Games, na mocy której produkcja zadebiutuje ekskluzywnie na Xboksie One oraz w Epic Games Store. Jest to dość zaskakująca decyzja, która pokazuje, że Epic Games zamierza walczyć nawet o mniejsze tytuły.

Autor książek Metro zdegustowany sytuacją z Metro Exodus

Operencia: The Stolen Sun to klasyczny dungeon-crawler od Zen Studios – deweloperzy od 2007 roku rozwijają markę Pinball FX oraz najróżniejsze produkcje traktujące właśnie o flipperach. Jest to w zasadzie pierwsza duża produkcja Węgrów z gatunku RPG.

Podczas rozgrywki w Operencia: The Stolen Sun trafimy do krainy fantasy, ale co ciekawe autorzy tym razem zaskoczą graczy najróżniejszymi miejscówkami, ponieważ autorzy inspirowali się folklorem Europy Środkowej. Autorzy zapewnią prawdziwe lokacje, które zostały przeniesione do gry i upiększone. Fabuła skupia się na uratowaniu Króla Słońce Napkiraly, który został porwany, a naszym zadaniem jest uratowanie mężczyzny i zadbanie o jego królestwo.

Operencia: The Stolen Sun jest aktualnie dostępne na Steam, ale wkrótce produkcja powinna zniknąć z katalogu. Studio potwierdziło również, że propozycja skorzysta z dodatkowej mocy Xboksa One X, a jednocześnie trafi do katalogu Xbox Game Pass.

Źródło: Twitter

Tagi: Operencia: The Stolen Sun Xbox Game Pass Xbox One zen studios