Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.01.2019 15:41
Quantic Dream z grami na iOS Android
1175V

Quantic Dream będzie tworzyć gry na smartfony. Studio zostanie znacząco powiększone

Quantic Dream najwidoczniej skupi się nie tylko na dużych sprzętach. Twórcy poszukują nowych pracowników, a wśród ogłoszeń o prace pojawiają się propozycje dla specjalistów rozwijających produkcje na iOS oraz Androida.

Quantic Dream oficjalnie potwierdziło rezygnację z przygotowywania gier wyłącznie dla Sony. Studio zaproponuje gry na różne „istotne platformy”, jednak twórcy najwidoczniej otrzymali również zadanie kreowania historii na urządzenia mobilne.

Quantic Dream zrezygnowało z ekskluzywności PlayStation. Twórcy zostali studiem multiplatformowym

David Cage potwierdził, że w najbliższych tygodniach Quantic Dream zostanie znacząco rozszerzone – nad Detroit: Become Human pracowało około 200 ludzi, ale zespół ma liczyć około 300 deweloperów:

„Tak, obecnie zatrudniamy pracowników we wszystkich działach – od produkcji i programowania do projektowania i sztuki. Poszukujemy utalentowanych ludzi, którzy chcą pracować nad bardzo ambitnymi projektami. Zespół liczył około 200 osób w szczytowym momencie prac nad Detroit, więc naszym celem będzie dotarcie do około 300 pracowników.”

Większy zespół jest potrzebny, ponieważ Quantic Dream będzie teraz rozwijać gry na różne platformy – nie tylko PlayStation 5, nowego Xboksa, konsolę Nintendo, czy też PC. Nadal nie poznaliśmy konkretnych urządzeń, jednak wcześniej firma informowała o „istotnych platformach” - na tej liście najwidoczniej znajdują się również urządzenia mobilne, ponieważ Francuzi poszukują deweloperów, którzy mają doświadczenie w kreowaniu gier na iOS oraz Androida.

Quantic Dream potwierdziło również, że Detroit: Become Human osiągnęło 3 mln sprzedanych egzemplarzy. Gra o trójce androidów jest dostępna wyłącznie na PlayStation 4.

Źródło: https://wccftech.com/detroit-3-million-units-quantic-dream/

Tagi: Android iOS NetEase Games quantic dream